0,- Kč 0 ks zboží Košík je prázdný
CZK / EUR

Autosedačky kategorie 0 (0-13kg)

Autosedačka kategorie 0-13 kg poskytuje nejlepší ochranu dětem do věku přibližně jednoho roku. Autosedačka je vždy umístěna ve vozidle zády ke směru jízdy.

Tyto autosedačky vymysleli ve Švédsku

Myšlenka přepravovat malé děti zády ke směru jízdy vznikla již v šedesátých letech ve Švédsku. Inspirací byla sedadla, která používali astronauti.

U autosedačky, která je ve vozidle připoutána proti směru jízdy jsou v případě čelního nárazu působící síly rozloženy na celá  záda a ne pouze na zranitelný krk.

Malé i větší děti jsou křehcí pasažéři. Jejich hlava je v porovnání se zbytkem těla velká a těžká. Hlava devítiměsíčního dítěte představuje 25 % jeho celkové hmotnosti. Pro porovnání: u dospělého tato hodnota představuje 6%.

Malé děti by tak měly v autosedačkách umístěných proti směru jízdy cestovat co nejdéle. Jestliže se hlavička dítěte začne dotýkat horní hrany autosedačky, je třeba autosedačku vyměnit za větší.

Autosedačka na místě spolujezdce

Autosedačku můžete používat i na sedadle spolujezdce, je však nutné mít u tohoto sedadla vypnutý nebo deaktivovaný airbag.

Autosedačka musí odpovídat bezpečnostním normám a být označena homologační známkou.

Před koupí doporučujeme vyzkoušet umístění a uchycení v autě, ve kterém budete autosedačku převážet.

Proč používat autosedačku?

Fyzikální zákony jsou neúprosné – při nárazu v rychlosti 50 km/hod do pevné překážky zvýší Vaše miminko svoji váhu až na třicetinásobek své hmotnosti. Dítě o hmotnosti 5 kg pak ve chvíli nárazu váží 150 kg.

Uznáte určitě sami, že autosedačka je pro Vaše miminko důležitá.

Přečtěte si taky popis autosedaček kategorie 1 a kategorie 2-3.

Doprava zdarma Při nákupu nad
1 900,- Kč zdarma
Výdejní místa Odeberte si zboží
na výdejním místě
Blog Rady a spousta
důležitých informací
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku