0,- Kč 0 ks zboží Košík je prázdný
CZK / EUR

Autosedačky kategorie 1 (9-18kg)

Od 1. července 2006 se smí dítě přepravovat v osobním automobilu pouze v autosedačce.


Autosedačky rozdělujeme do několika váhových kategorií:

kategorie 0 od narození do 13 kg
kategorie 1 9 – 18 kg
kategorie 2-3 15 – 36 kg


Autosedačky kategorie 1 tj. 9-18 kg se upevňují již ve směru jízdy. Autosedačka se upevní  bezpečnostním autopásem, samotné děťátko pak pásy autosedačky.

I v této kategorii naleznete autosedačky s upevněním do ISOFIXu.


Isofix - systém pro bezpečné uchycení dětské autosedačky

Isofix je mezinárodní systém, který zajišťuje nejbezpečnější, nejjednodušší a nejrychlejší způsob upevnění autosedačky bez bezpečnostního pásu. Autosedačka se upevňuje ke karoserii vozu.

Polohovací autosedačky

Velkým plus autosedaček kategorie 1 - je skutečnost, že se dají polohovat. Vzhledem k tomu, že do nich děťátko „přesedá“ kolem jednoho roku života, je polohování důležitým faktorem.

Hlava dítěte je ještě stále v poměru s tělíčkem těžká a velká, při sebemenším nárazu je pak „tlačena“ vpřed. Pokud své děťátko budete vozit v poloze leh pak nebude při ev. nárazu vyvinut tlak na hlavičku.

Polohování autosedačky využijete také při spánku – v poloze leh se děťátko poměrně dobře vyspinká.

Autosedačky této kategorie jsou vybaveny pětibodovými pásy s centrálním utahováním. U mnoha autosedaček jsou tyto pásy nastavitelné do více než tří poloh, skvěle pak nastavíte ideální výšku vnitřních pásů. Dokonce i jejich nastavování je čím dál tím jednodušší.

Některé autosedačky mají nastavování pomocí pohybu hlavové opěrky, není pak třeba složitě pásy protahovat zadní částí autosedačky.

Právě zmiňovaná hlavová opěrka je již také součástí mnoha autosedaček této kategorie. Přechod z menší autosedačky je pak příjemnější – hlavička je stále velmi dobře fixována.

Péče o autosedačky

Autosedačky mají příjemné potahy, které lze z autosedačky sundat a vyprat.

Také se k těmto autosedačkám dají dokoupit froté potahy, které chrání samotný potah autosedačky před poškozením a při znečištění sundáte pouze tento potah a můžete autosedačku ihned používat.

Tyto potahy nabízejí  někteří výrobci přímo jako originální příslušenství nebo lze také zakoupit potahy univerzální.

Přísné bezpečnostní normy

Autosedačky podléhají přísným bezpečnostním normám, jsou homologovány a musí být označeny homologační známkou.

Doprava zdarma Při nákupu nad
1 900,- Kč zdarma
Výdejní místa Odeberte si zboží
na výdejním místě
Blog Rady a spousta
důležitých informací
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku