Ne každý má ve výbavičce pro miminko hned jasno. Jakmile zajdete do obchodu, zjistíte totiž, že si můžete koupit pro své miminko jak takzvaná body, tak i klasická trička. Možná pak začnete přemýšlet, jaké jsou jejich výhody či nevýhody.
Já osobně dávám synovi body od narození a dávala jsem mu je zhruba do velikosti 92, tedy do té velikosti vhodné pro období 18 – 24 měsíců, tedy do 2 let. Obecně se od bodyček upouští tehdy, kdy děti začnou chodit na nočník, přece jen je pak obtížnější jejich neustálé rozepínání a zapínání, a hlavně děti to hned tak neumí.
Body mohou být s krátkým nebo dlouhým rukávem, případně bez rukávu, často mají výstřih řešený takovými přebaly na ramínkách, aby se dala snadno protáhnout hlava, přitom aby výstřih nebyl tak velký. Případně mají na ramínkách zapínání na cvočky či patentky. Body mají hlavní zapínání mezi nožičkami. Dáváme tedy děťátku plínku, na ni pak bodyčko, pak dáme třeba punčochy a šatičky, nebo třeba natáhneme polodupačky, nebo dáme ponožky a kalhoty, oblečeme mikinu apod. Body tak poslouží k mnoha různým módním stylizacím. Doporučuji si pořídit body bílá, která můžete s čímkoli kombinovat. Na bílá body je určitě velmi dobré Tesco, kde jich seženete vždy více v jednom balení, navíc za velice příznivou cenu. Dobré je mít doma i bodyčka barevná, která nám zase ozvláštní celkový outfit miminka. Jsou taková veselejší. Nebraňte se ani veselým a vtipným obrázkům. Kik třeba nabízí i bodyčka s obrázky na zadečku, to je pak zvlášť vtipné v období, kdy už miminko začíná lézt, a tím pádem na vás neustále své pozadí ukazuje.
Trička jsou taková, která používáme i my. Opět s krátkým nebo dlouhým rukávem. Můžeme je použít už pro miminko. My to většinou kombinovali tak, že jsme dali body s dlouhým rukávem, na to pak nějaké pěkné barevné tričko s krátkým rukávem, doplnili džínami a ponožtičkami, případně capáčky, malý byl opravdu frajer. Některé maminky dávají trička i samotná, bez body, ale to mi nepřišlo rozumné, zvlášť pak v období, kdy už se děťátko začalo hýbat, to mu pak často táhlo na záda. Lépe je pak pod tričko navléct třeba body bez rukávů, tím máme zajištěné, že záda zůstanou opravdu krytá, a to za všech okolností. Zhruba od té velikosti 92-98 pak trička původní bodyčka úplně převálcovala. Nyní již u velikosti 104 používáme výhradně jen trička, přece jen už je to velký kluk, ne žádné miminko.

 

Lenka C., Třinec