Jedním z pilířů výbavičky pro očekávané miminko je určitě kočárek. A zajisté to bývá jedna z nejdražších položek v rodinném rozpočtu. Kočárky prostě něco stojí. A pokud do něho investujete, určitě si ho budete chtít nějak pohlídat. Přece jen, dneska se krade všechno, kočárky nevyjímaje. Jedné známé ukradli kočárek zhruba týden po narození miminka, další zase nedávno ukradli i klouzačku ze zahrady. Nemyslete si tedy, že pokud se jedná o zboží tak úzce profilované, jako je kočárek či klouzačka pro děti, že se bude jednat o věci mimo okruh různých lapků a zlodějů.

Základní pravidla asi známe všichni. Nenechávejte kočárek před obchodem, a to ani prázdný, ani s dítětem. Pokud se do obchodu s kočárkem nesmí, tak prostě jděte do jiného. Nenechávejte kočárek před domem, a to ani na zahradě. Nenechávejte kočárek před ordinací lékaře. Jenže! Sami asi tušíte, že právě zde nastává problém. Většinou nemůžeme s kočárkem až do ordinace lékaře, stejně tak nemůžeme s kočárkem třeba do budovy školky, kam půjdeme vyzvednout starší dítě, taky nemůžeme s kočárkem do některých obchodů. A pokud někam prostě musíme nebo chceme, ale s kočárkem tam přístup máme odepřen, je dobré si kočárek nějakým způsobem zajistit, aby nám ho zatím někdo neukradl.

Vhodným doplňkem k výbavičce kočárku tedy bývá od prvého počátku tzv. Buggyguard. Je to vlastně bodyguard vašeho kočárku. Jedná se o moc šikovnou věcičku určenou k zabezpečení dětských kočárků. Je to výrobek nejen praktický, ale taky pěkně vypadá. Můžete si vybrat třeba opičku, hrošíka, pandu, prasátko nebo žábu. Používá se na kočárek, ale dá se pak použít také k uzamčení dětského kola.

A jak se zámek na kočárek používá? Buggyguard má takový plastový držák, pomocí kterého zámek přichytíte ke konstrukci kočárku. Pak sejmete i horní část zámku, tedy to zvířátko, a vytáhnete vložené lanko, které omotáte třeba kolem sloupu, nějaké trubky, plotu apod., zbytek pak vložíte zpět pod zvířátko. Zámek umožňuje nastavit třímístný kód, čímž pak kočárek dokonale zabezpečíte. Lanko je dostatečně dlouhé, má 1,3 m. Kód pak můžete libovolně měnit. Zámek pasuje na jakýkoli kočárek.

Podle mě je to velmi šikovná věcička. Jako si zamykáme svá kola, měli bychom si začít zamykat i naše kočárky. Někomu to může přijít divné, ale já si myslím, že za to riziko krádeže nám to prostě nestojí. Ono těch situací, kdy necháváte kočárek bez dozoru, bude víc než dost. Když čekáte miminko, tak vám to možná tak nepřijde, ale pak s miminkem zjistíte, že s kočárkem prostě nemůžete všude. Navíc budete jezdit třeba na cvičení, plavání s miminkem, a pokud nebudete používat jen auto a autosedačku, ale budete se přemísťovat i s kočárkem, tak tento šikovný zámek na kočárek určitě nejednou využijete. Na takovém cvičení či plavání jste pak třeba přes jednu hodinu a to je dost dlouhá doba. Za mě tedy má Buggyguard rozhodně ano.


Martina