Zrovna se poohlížím po prvních hračkách pro své miminko. Chtěla bych něco, co bude promítat obrázky na stěnu, co bude také hrát různé melodie, a to nejen klasické ukolébavky, ale také nějaké ty zvyku přírody. U prvního miminka jsem totiž získala tu zkušenost, že právě zvuky přírody malého nejlépe uspávaly, kdežto klasické ukolébavky fungovaly jako taková zábava či rozptýlení.

Objevila jsem zajímavou lampičku – noční oblohu – značky Chicco. Tahle značka je všem jistě dobře známá, její výrobky jsou jedny z nejprodávanějších dětských výrobků na trhu. My sami máme pár věcí od Chicca a jsme s nimi se všemi velmi spokojeni. Tato značka tedy u mě určitě projde.

Lampička má několik funkcí, buď může jen vydávat tlumené světlo, které oceníte třeba při navozování relaxační atmosféry u děťátka večer před spaním nebo při nočním kojení, nebo můžete využít promítání pestrobarevných hvězdiček na zdi nebo stropu u dětské postýlky, případně můžete zapnout také úžasnou relaxační hudbu. Z hudebních motivů si můžete vybrat mezi melodiemi Bacha, Rossiniho, hudby New Age (nového věku) a zvuky přírody. Šumění lesa, zurčení potůčku, zpěv ptáčků, to vše bude vaše dítko určitě také milovat.

Lampička je ve tvaru takové větší polokoule, buď zbarvené do modrých a zelených tónů (modrá varianta) nebo do růžových a oranžových tónů (růžová varianta). Můžeme ji postavit na stůl vedle postýlky a zapnout ten režim, který se nám bude zrovna hodit (lampička, hudba, projektor hvězdiček na stěnu.) Noční lampička obloha od značky Chicco má navíc připojenu i takovou loutku, kouzelného heboučkého skřítka, modrého nebo růžového, dle zvolené varianty, s úžasně roztomilým obličejíkem. Plyšová hračka se dá z lampičky odejmout, můžete ji pak samostatně vložit k děťátku do postýlky, to se s ní může mazlit a usínat s ní v náručí.


Celá hračka – lampička vyznívá velmi příjemně a mile. Barvy jsou voleny tak, aby dítko uklidňovaly, stejně tak i zvuky jsou vybrány takové, při kterých se bude chtít miminku spát. Lampička navodí v ložnici děťátka příjemnou atmosféru. Nebála bych se ji používat již od narození, stejně tak bych se nebála ji používat klidně i v roce dítěte. Samotná lampička není nikterak těžká, je přenosná, můžete si ji vzít třeba sebou na dovolenou nebo k přespání u babičky a dědy. Dítěti takto rázem a jednoduše navodíte pocit známého prostředí, tedy takového, které má doma. A pokud se dítko bude cítit jako doma, bude také daleko lépe usínat. Vše ještě podpoříte tím, že toho skřítka – usínáčka vložíte k děťátku do postýlky. Pak i v případě, že se v noci probudí, bude mít v postýlce něco důvěrně známého, něco, co mu opět navodí pocit bezpečí a jistoty. Výrobky Chicco Noční lampička obloha – modrá nebo růžová určitě doporučuji!