Odsávačka mateřského mléka je velmi šikovná věcička. Hodí se už v prvních dnech, kdy kojení ještě není zrovna nějak valné. Odsávání prsou totiž prsa zároveň stimuluje k větším výkonům. Hodí se tedy i v začátcích, kdy se mléka ještě moc netvoří, ale my přesto chceme zvýšit jeho výkon. V tu chvíli se vyplatí miminko co nejčastěji přikládat k prsům, a pokud ani toto nepomáhá, hodí se právě odsávačka mateřského mléka.

V dalších dnech se mi odsávačka mateřského mléka osvědčila v případě, kdy prsa byla mlékem přeplněná. V ten okamžik bylo potřeba jim pomoci, zvlášť, když miminko všechno vypít nestíhalo a nedokázalo. V tu chvíli přišla na řadu odsávačka, která prsům odsála trochu mléka, ale jen do úlevy, kdyby se zas odsávalo moc, tak by se naopak tvorba dalšího mléka znovu a znovu podporovala.
LOVI dvoufázová ruční páková odsávačka Protect A nakonec se odsávačka mateřského mléka hodí, když chceme jít třeba někam ven zrovna v době, kdy bychom měly naše dítě právě nakojit. Odsajeme tedy mléko do zásoby a miminko může nakrmit třeba tatínek, babička nebo starší sourozenec.

Chicco nabízí vícero odsávaček. Například Elektrický cestovní set. Jedná se o elektrickou odsávačku, která je přenosná. Mléko odsává velmi jemně a šetrně, de facto simuluje ten vlastní způsob kojení dítěte. Má tlačítka plus a minus, díky kterým si můžeme regulovat odsávací rytmus, dále má regulační ventil, kterým zas můžeme regulovat podtlak při vlastním odsávání. Navíc se po vypnutí uloží naše poslední nastavení v přístroji, tudíž nemusíme vše zas nastavovat znovu, pokud nám ta předešlá technika nejvíc vyhovovala. Odsávačku je možné napájet pomocí baterií 1,5 V nebo přímo z elektrické sítě. Celý set se pak dá vložit do cestovní taštičky.

Chicco také prodává klasickou odsávačku, tzv. Odsávačku na mateřské mléko classic. Jedná se o ruční odsávačku, která se skládá z odsávacího nástavce přikládaného k prsu, lahvičky, do které  natéká mléko, a balonku, kterým manuálně odsáváme z prsu.

Dále nabízí také tzv. Odsávačku One Hand. Jedná se o odsávací systém, který obsahuje lehoučkou nerozbitnou kojeneckou láhev se silikonovým nebo kaučukovým dudlíkem. Silikonový klobouček krásně přilne k prsu a umožní tak příjemnější odsávání. Pomocí kontrolního sacího ventilku můžeme regulovat intenzitu vlastního odsávání. 

Pak ještě Chicco prodává tzv. Odsávačku Step up elektrickou. Jedná se o kvalitní odsávačku, která vlastně simuluje, napodobuje způsob klasického sání dítěte při kojení.

Určitě doporučuji mít některou z odsávaček Chicco doma. Nikdy nevíte, kdy se vám bude hodit. A pokud by se čirou náhodou nehodila, určitě pak poslouží jiné mamince. Ale jistota je jistota.

 

Pavla V., Olomouc