První dny kojení bývají pro maminky velmi náročné, a nejen první dny, často i první týdny či měsíce. Často se stává, že nejprve není mléko žádné, pak ho je jen trochu a nakonec dokonce nadbytek. Pokud má maminka přebytky a mléko jí teče proudem, je potřeba nějak chránit oblečení, aby nechodila s mokrými skvrnami na tričku či halence. Většinou pomůžou speciální vložky pro kojící matky. Při kojení prvního syna jsem vyzkoušela několikery tyto vložky od různých značek a mohu říci, že mezi nimi byly kolikrát velké rozdíly. Hlavní rozdíly byly v savosti použitého materiálu a v přilnavosti k prsu. Ač jsem měla kvalitní podprsenku vhodnou ke kojení, často byly ty méně kvalitní vložky prostě i přes podprsenku a tričko vidět, a to se mi samozřejmě nelíbilo.
Avent absorpční vložky bavlněné, prací, 6 ks
Nyní jsem objevila vložky značky Chicco. Chicco nabízí jednak základní vložky do podprsenky, tedy ty klasické, které zná většina kojících maminek, a pak ještě tzv. Hydrogelové tampóny. Hydrogelové tampóny vypadají podobně jako vložky do podprsenky, jen jsou z jiného materiálu a určené trochu na něco jiného. Jsou určené hlavně pro první dny kojení, kdy mnohé maminky trápí vznik prasklin na bradavkách, tzv. ragád. Právě hydrogelové tampóny Chicco představují prevenci proti vzniku ragád, navíc také již vzniklé ragády léčí. Působí tak, že obnovují původní strukturu poraněné kůže, zajišťují její hydrataci a urychlují hojící procesy. Používat by se měly tedy především hned, jakmile se nějaká ta mini prasklinka na bradavce objeví. Jsou k dostání v balení po 10 kusech.

Kromě těchto speciálních tampónů nabízí Chicco i klasické, tzv. Tampóny antibakteriální, v balení po 30 nebo 60 kusech. Určitě bych doporučila se zásobit tím větším balením, uvidíte, že ze začátku budete mít vložek do podprsenky velkou spotřebu. Antibakteriální tampóny od Chicca jsou jedinečné tím, že jsou tvořeny mikro-perličkami, které skvěle absorbují přebytečné mléko, které maminkám vytéká z prsou mezi dvěma kojeními. Tím, že mléko absorbují, tak zajišťují bradavkám lepší komfort, předchází podráždění i vzniku různých kvasinkových a jiných infekcí. Navíc také předchází tvorbě bolestivých prasklin na bradavkách, tedy výše zmíněných ragád. Jsou vyrobené z netkané textilie, která je velmi prodyšná. Tyto vložky do podprsenky patří právě mezity kvalitní, které nejsou pod tričkem vidět a které se skvěle přizpůsobí tvaru prsu kojící maminky. Určitě je tedy doporučuji.

Na cesty pak doporučuji z řad Chicco pro kojící maminky také tzv. Ubrousky Prelat, buď balené po 20 nebo po 80 kusech. Tyto ubrousky se dají použít před i po kojení a zajišťují prsům ten správný komfort. Nemusíte je pak omývat vodou. Jsou bez parfému a antibakteriální, zklidňují a zjemňují pokožku.

S těmito výše uvedenými výrobky Chicco se vám bude určitě kojit velmi lehce. Kojení bývá na začátku velmi náročné, proč si ho tedy něčím nezpříjemnit a neusnadnit.

Natálie, Olomouc