Vítání občánků je v řadě rodin velká událost. Je proto potřeba s tím počítat a něco pěkného děťátku na tuto příležitost sehnat, půjčit nebo koupit. Vím, že garderoba pro děti není levná záležitost, avšak i pěkné věci se dají pořídit levně.

Včera jsme měli Vítání občánků a docela jsem se divila, že některé děti byly oblečené tak, jak kdyby si jen odskočily z domova. Vhodně obléknout dítě není přitom nic těžkého. Stačí sladit barvy, nejlépe i se svým vlastním oblečením. Přece jen se budete na Vítání občánků i společně fotit, tak by to chtělo se obléknout tak, aby všechno pěkně ladilo.
Emitex zavinovací fusak Cocoon

Pokud máte chlapečka, stačí pořídit nějakou pěknou košili, pěkné kalhoty, ponožky a capáčky, nebo jen nějaké pěkné silnější ponožky. Holčičce zase bude stačit bavlněné body, na to šatičky bez rukávů, punčocháče a silnější ponožky nebo pěkné capáčky. Důležité je, aby bylo dítku na nožičky teplo. Doporučuji si rovněž vzít nějakou hračku, které má miminko rádo, abyste tak mu tak ukrátili dobu čekání.

Je dobré si předem zjistit, jestli se Vítání občánků koná v chladné staré, historické budově nebo v nějaké nové, moderní budově, kde bude určitě tepleji. Pokud se bude jednat o starší budovu, bude lepší obléknout dítko tepleji a třeba mu z domova vzít i telé bačkůrky. Není však třeba na pěkné šaty obléknout svetr nebo na hezkou košili dát nějaký nevzhledný kabátek.

Pokud chcete dítko obléknout tepleji a zároveň chcete, aby i tak dobře vypadalo, mám pro vás jeden tip. Vsaďte na spodní vrstvy, případně na oděv ze silnějších materiálů. Chlapečkovi můžete dát bílé body s dlouhým rukávem, jednobarevné punčošky, navrch pak nějakou pěknou barevnou košili a jednobarevné kalhoty. Holčičce zase bílé body s dlouhým rukávem a navrch teplejší šatečky, na nožičky zvolit hřejivé punčocháče. Navíc můžete mít děťátko schované předem v dečce, z které ho můžete jednoduše vytáhnout.

Babyvak Botky většíVýhodou je určitě kvalitní fusak v kočárku nebo v autosedačce, záleží, jestli jedete na Vítání občánků autem nebo berete jen kočárek a jdete pěšky. V obou případech je dobré dítko v zimě zabalit do kvalitního fusaku, do kterého už nebudeme muset dítko tolik navlékat, abychom jej pak nemuseli před Vítáním občánků složitě zase svlékat.

Vidíte, že pěkně obléknout děťátko není žádná věda, ani to nemusí stát mnoho peněz. Dobré je ale navíc sladit i vaše oblečení, jak už bylo zmíněno výše. Stačí si vzít něco do barvy k děťátku, případně i v jiné barvě, ale hlavně aby vám to všem slušelo. Přece jen, pokud chcete mít na Vítání občánků hezkou památku, bude dobře, když vám to bude na společných fotkách s miminkem pěkně slušet