Tříměsíční kolika je vlastně takový stav, kdy dítě bolí bříško. A to bříško ho bolí většinou v pravidelně se opakujících intervalech, například v podvečer nebo večer, a to většinou každý den. Pokud něco takového vypozorujete, vidíte, že vám dítě každý den v podobnou dobu srdceryvně pláče, není k utišení ani s dudlíkem, a že se tento stav opakuje, vězte, že se bude pravděpodobně jednat o tzv. tříměsíční koliku.

Tato kolika může trvat opravdu ty 3 měsíce, může se objevit až v těch 3 měsících. Je to různé, záleží na dítěti, jeho tělesné konstituci, jeho zažívání a často i na tom, co jíte. Některé děti si kolikami neprojdou, jiné na ně trpí i několik měsíců.

U prvního dítěte nám pomohla kombinace cvičení s nožičkami, přikládání nahřátého polštářku z třešňových pecek (seženete v DM drogeriích) a pravidelné kapání kapek SAB Simplex.

 


U dcery kolikou nazývám stav, který trval jen pár týdnů od narození, prostě dobu, kdy se srovnávala s tím, že již není vyživována v matčině lůně, ale kdy do ní několikrát denně pumpuju mateřské mléko. Uznejte, to je hodně velká životní změna. A právě s touto změnou se musí vypořádat každé miminko. Některá miminka na to pak reagují urputným bolením bříška. To bolení určitě poznáte, dítě se jakoby vzpříčí, tlačí, ale nic z něho nejde, ani prdět nemůže, je křečovité a usedavě, až hystericky pláče.

U dcery nám na tento stav pomohlo houpání v autosedačce (avšak pozor, nehoupat dlouho, jen krátkodobě), dále pak nošení v klubíčku, určitě také kapky SAB Simplex a také gel proti nadýmání bříška Pupík.

Kapky i gel seženete de facto v každé lékárně. Kapky nám doporučila dětská lékařka už ve 2. týdnu od narození naší dcery, a to v dávkování 3x denně 10 kapek. Dávky jsem směřovala na odpoledne a podvečer, tedy na dobu, kdy na „prdíky“ trpěla dcera nejvíce. Kapky jsem pak do dcery vpravovala lžičkou, dcerce moc chutnaly. Mají hustou konzistenci a dětem většinou velmi chutnají. Kapky pak dcerka zapila mateřským mlékem. Gel Pupík je vlastně masážní bylinný gel, kterým se maže oblast kolem pupíčku dítěte. Stačí vtírat pravidelným rytmickým pohybem do kůže bříška a rukou pohybovat ve směru hodinových ručiček. Roztírá se vlastně podobně jako klasické tělové mléko. Po SAB Simplexu i po Pupíku se dcera vždy viditelně uklidnila a „prdíky“ ji pak brzy přestaly trápit.

Tyto dva preparáty určitě stojí za vyzkoušení. Gel Pupík můžete koupit v lékárně bez předpisu i bez doporučení lékaře. SAB Simplex vlastně také, ale už je to něco, co bude vaše dítě užívat vnitřně, proto bych se o jeho užívání a dávkování raději vždy poradila s dětským lékařem. Každé dítě je jiné, proto i tomu vašemu může vyhovovat něco jiného. Poraďte se tedy, vyzkoušejte. Nám pomohla kombinace SAB Simplexu a Pupíku.