Dívala jsem se po hotových dětských pokojích a moc se mi zalíbil systém G-Block od firmy Geuther. Tato firma je známá svými kvalitními výrobky zaměřenými na dětský svět, proto bych se nákupu nábytku od nich vůbec nebála.

G-Block vypadá velmi stylově, bytelně a navíc také prakticky. Sestava dětského pokoje pak obsahuje dětskou postýlku, přebalovací komodu s pultem, třídílnou šatní skříň, policovou skříň a poličku na zeď.
Dětská postýlka Geuther LimoncelloCelý systém je laděn do pastelových barev – růžové, žluté, modré a zelené. Hodí se tak pro holčičky i pro chlapečky. Jednou pak takový pokojíček může sloužit sourozencům obou pohlaví. Nebarevné stěny jsou pak vyrobeny v dekoru břízy. Skříňky obsahují vyříznutá madla, vlastně takové otvory, do kterých dítko strčí ruce a bezpečně si skříňku otevře nebo zavře bez toho, že by si muselo u toho skřípnout prsty.

Pokojíček je vyroben z melaminem potažených dřevotřískových desek – dekor Fjord bříza, z MDF desek – s krycím lakem a z masivního buku – s bezbarvým lakem. Celý systém pak obsahuje také tlumiče zavírání zásuvek a dvířek.

Dětská postýlka se dá přestavět na válendu, je vysoká 78 cm, rozměry ložné části jsou pak 70 cm x 140 cm. Přebalovací komoda obsahuje 2 police, třídílná šatní skříň pak 2 šatní tyče a 4 police, má šířku 133,5cm, výšku 166 cm a délku 56,5 cm. Policová skříň pak obsahuje 2 police, má šířku 46 cm, výšku 166 cm a délku 56,5 cm.
Geuther Wilma přebalovací stůl

Takový dětský pokojíček se mi opravdu velmi líbí. Je praktický, účelný, navíc moc hezký. A můžete ho koupit už před porodem, protože se hodí opravdu pro holčičky i pro chlapečky, bude tedy jedno, zda se vám nakonec narodí syn nebo dcera. Výhodný je i systém otevírání dvířek skříněk, dítko si tak bude moci ve svém pokojíku hospodařit samo podle svého. A ty pastelové barvy jsou opravdu krásné. Nejlepší vychytávkou mi přijde dětská postýlka, kterou můžete později přestavět na dětskou válendu. Postýlka tak dostává širší rozměr svého využití, bude dítěti sloužit daleko delší dobu, než tomu je u klasických dětských postýlek. Je i celkově delší a širší než většina dnešních postýlek, dítko v ní tak bude mít opravdu dostatek prostoru.

Celý pokojík pak vypadá velmi svěže a nadčasově, určitě bych se nebála do něho investovat. Koupí celého systému pak nebudete muset řešit, jaký kus nábytku se vám do dětského pokoje hodí a jaký ne, vše budete mít krásně sladěné. Samozřejmě můžete dokoupit i jiné kusy nábytku ze stejného systému od stejné firmy, případně některé kusy nekupovat a nahradit jinými, přesně podle vašich potřeb.

Alena, Tábor