Až budete chtít své dítě začít učit na nočník, dostanete se do stádia, kdy budete rozhodovat, jaký vlastně nočník domů pořídit.

Nočníků
dnes existuje celá řada. Můžete zvolit klasický plastový jednoduchý nočník za pár korun, můžete zakoupit i nočník o něco dražší, který vypadá jako klasický, ale navíc hraje melodii, když se do něho dítko vyčůrá či vykaká. Můžete se podívat po nočníku ve tvaru autíčka či nějakého zvířátka. Pokud bude vaše dítko i tak nočník odmítat, můžete zkusit třeba rovnou zakoupit redukci na WC, díky které bude moci dítě čůrat a kakat rovnou na záchodě, čímž tedy stádium nočníku úplně přeskočí.
Fisher-Price zpívající nočník Možností je samozřejmě spousta. Mě velmi zaujal Zpívající nočník od Fisher-Price, a to především z toho důvodu, že je takový multifunkční. Tento nočník vypadá jako malý dětský záchůdek, což je, myslím, také jeho další výhoda. Až bude dítko chodit do školky, tam už nebude vykonávat svou potřebu na nočník, nýbrž na menší dětský záchod, a pokud bude znát něco podobného již z domova, tolik ho to nepřekvapí a nevyvede z míry.

Zpívající nočník Fisher-Price tedy vypadá jako dětské WC, má záchodové prkýnko i poklop, navíc má ještě vepředu vsadku proti přečůrávání, tu oceníme zejména u chlapečků. Je určen pro děti od 1 roku.

Kromě jeho zajímavého tvaru oceníme určitě i to, že po vykonání potřeby dítěti zahraje melodii. Nočník v sobě obsahuje různé melodie, které vlastně poskytují dítěti okamžitou odměnu za to, že se do něho vyčůralo nebo vykakalo. A okamžitá odměna je vskutku důležitá. Dítko si tak ihned po akci uvědomí, co vlastně udělalo a že to, co udělalo, je ostatními velmi vítané.

Prkýnko z nočníku můžete pak použít i jako zmenšovací vložku na WC, můžete ho tak vzít i třeba sebou na cesty, na návštěvy k příbuzným apod. Po stranách jsou taková držátka, dítěti se na něm tedy bude dobře sedět a bude si připadat v bezpečí.

Pokud zavřeme poklop nočníku, může nám nočník sloužit i jako dětská stolička, kterou pak můžeme využít jako stupátko třeba u umyvadla, když si bude dítko mýt ruce apod.

Z nočníku se dají i odejmout nohy, pak můžeme nočník i snadno někam schovat, když už ho třeba nebudeme používat a když bude čekat na další přírůstek v rodině.
U Zpívajícího nočníku Fisher-Price tedy vidím samá pozitiva. Vypadá jako zmenšenina dospěláckého WC, hraje melodie, když dítě vykoná svoji potřebu, čímž ho náležitě motivuje k tomu, aby svůj výkon příště zopakovalo, navíc se dá prkýnko z nočníku použít jako redukce u velkého WC, a jako bonus ještě můžeme zavřený nočník využít jako dětskou stoličku či stupátko. Určitě ho tedy doporučuji.

Kamila T., Roudnice