Sestavili jsme postýlku pro naše druhé dítě a přemýšleli, jak oživit ty prázdné bílé zdi. Možná jinak by to vypadalo, kdyby ty zdi měly nějakou barvu, ale zas kvůli tomu nebudeme přece malovat, respektive nebudeme malovat celý pokoj jenom kvůli tomu, aby to měla holčička kolem postýlky barevné.

Řešení v podobě dekorací na zeď

U prvního dítěte jsme vylepili takové ty samolepící nástěnné dekorace na zeď v podobě Medvídka Pú a dalších známých pohádkových postaviček, nechyběl ani strom, kytičky, travička, ptáčci. Nad přebalovací pultík jsme pak nalepili ještě postavičky z filmu Hledá se Nemo, včetně korálových útesů. Vypadalo to moc pěkně, avšak časem se dekorace začaly loupat. Doporučuji tedy zvolit ty, které jsou skutečně kvalitní, které vám na zdi vydrží. Dobré je také zdi prohlédnout, zjistit, jestli nejsou moc hrbolaté, s nerovným povrchem. Pokud ano, bude lepší podobné dekorace třeba nalepit rovnou na přebalovací pult, na dětskou skříňku apod., ne přímo na zeď, ale prostě na nějakou skutečně rovnou plochu. Tam by pak našly uplatnění i ty samolepky, které jsme zakoupili pro naše první dítko.

Pěnové dekorace

Daleko jistější je, pokud na zeď nalepíte třeba takové ty pěnové dekorace, které mají na zadní straně jednotlivé polepky. Nelepí se tedy na zeď plošně, ale jen v určitých bodech. Mám zkušenost, že takovéto dekorace pak mnohem lépe drží. Tentokrát jsme nad postýlku naší očekávané holčičky zvolili nalepovací pěnovou dekoraci Čtyřlístek – 35 cm – Fifinka. Aby to nebylo líto prvorozenému, jemu jsme nalepili do pokojíčku pěnovou dekoraci Čtyřlístek – 35 cm – Pinďa. Dekorace jsou krásné, barevné, budou se dobře udržovat, stačí klasicky otřít třeba suchým nebo navlhčeným hadříkem. Tyto dekorace můžete snadno odlepit a znovu zase přilepit. Na zdi nám drží velmi dobře, nepadají.

Když jsem dekorace nalepila, zjistila jsem, že jsou místa přece jen ještě tak nějak prázdná, že by to ještě něco chtělo, a tak jsem vzala postarší pěnové puzzle s písmenky (abecedou) a písmenka pak poskládala vedle sebe tak, aby tvořila jména našich dětí. Písmenka jsem přilepila na provázek a spolu s ním pak celý písmenkový řetěz připevnila nad dětské postýlky. Vypadá to nádherně. Údržba bude opět jednoduchá, bude stačit jednou za čas vysát nebo otřít vlhkým hadříkem. Pěnová puzzle jsou vůbec výbornou záležitostí, když je složíte, děti na nich mohou ležet, mohou si na nich hrát, nestudí je to od země. Pokud pak pro ně nemáte využití, nebo pokud jich máte doma vícero, jako my, můžete některé jejich tvary, písmena a čísla použít k dekorování zdí. Uvidíte, jak dětský koutek rázem prokoukne. Je to barevné, je to dětské a děti to taky bude parádně bavit.