K čemu vlastně takový kapsář slouží? Proč byste ho měli zrovna vy pořizovat svým dětem? Možná se vám právě takové nebo podobné otázky honí hlavou.

Kapsář je podle mě úžasná věc. Nezabere mnoho místa, naopak zútulní a zkrášlí prázdnotu bílých nebo jednobarevných zdí v dětském pokojíčku. Je to textilní výrobek, tudíž ho můžete čas od času vyprat, tím zbavit veškerého prachu a nečistot. Kapsář obsahuje mnoho různých kapes, do kterých můžete vsunout spoustu věcí. Záleží jen na vás, k čemu kapsář využijete.


I my máme v dětském pokojíčku jeden velký kapsář zavěšený na zdi u synovy postele. Tento kapsář má spoustu kapes, do kterých dáváme věci, které zrovna aktuálně potřebujeme. Když byl syn miminko, měla jsem v kapsáři uloženou odsávačku nosních hlenů, také odsávačku mateřského mléka, také různou kosmetiku na miminko, rezervní dudlíky, kojenecké lahvičky apod. Když syn povyrostl, začali jsme do kapsáře dávat plenky a vlhčené ubrousky. Kapsář byl vedle přebalovacího pultu, tak to bylo i výhodné. Nyní kapsář slouží výhradně synovi, ukrývá si do něho všemožné poklady, osobní věci a hračky.


Kapsář na zeď by měl být především z pevného materiálu, aby se nám brzy nezačal trhat. Přece jen, pokud pojme hodně věcí, měl by mít také odpovídající nosnost. Rovněž upevnit bychom ho měli něčím, co nám na té zdi bude opravdu držet. Nechceme přece, aby kapsář jednou spadl dítěti na hlavu. Co se týče kapsiček, preferuji, aby kapsář obsahoval více kapsiček různých velikostí, abychom tak do něho mohli vkládat předměty nejrůznějších rozměrů a tvarů. Dobré také je, pokud jsou kapsičky uzavíratelné, třeba na zip nebo na knoflík.

Kapsářů najdete na internetu spoustu. Čím dál více se prosazují také šikovné maminky na mateřské dovolené, které vám ušijí kapsář přesně podle vašich požadavků a přání. Pokud chcete kapsář od osvědčeného výrobce, můžete zkusit některý z kapsářů od italské společnosti Pali. Moc se mi líbí Kapsář na zeď Pali Amour – ať už v provedení Natural, Rum (zelená, béžová, hnědá) nebo v provedení Yellow (žlutá, béžová, hnědá, oranžová). Tyto kapsáře jsou zdobené medvídky a zajíčkem, jsou opravdu moc roztomilé a hodí se pro holčičky i chlapečky. Krásný je také Kapsář na zeď Pali Gigi E Lele. Tento kapsář je vytvořen v barvách oranžové, jasně zelené, bílé. Jsou na něm vyšité obrázky – žirafa, slon a palma. Vypadá opravdu moc hezky. Další z originálních kapsářů je Kapsář na zeď Pali Smart Cip Cip – Orange. Tento kapsář je vyhotoven v barvách bílé a žluté, je tedy opět genderově neutrální, hodí se pro obě pohlaví. Má navíc kapsičky o různých šířkách. Kapsářů Pali je na internetu celá řada, jsou dodávané i se všemi potřebami pro zavěšení, tedy s dřevěnou tyčkou, na kterou se kapsář navlékne, pak se šroubky a hmoždinkami.

Ať si vyberete kapsář jakýkoli, buďte si jisti, že vašim dětem krásně ozdobí pokojíček, nebo třeba jen koutek s dětskou postýlkou ve vaší ložnici. Jen málo věcí dovede být současně velmi praktických i velmi krásných, a kapsář je bezesporu jednou z nich.

Míša, Karviná