Na internetu jsem objevila jednu zajímavou věc pro miminka i starší děti. Nazývá se to klokanka Minimonkey a prodává se v mnoha barevných variantách.

Nošení dětí mi přijde velmi praktické a přínosné. Zajišťuje to skvělý kontakt maminky (tatínka) a miminka, dítko tedy může být takto u rodičů delší dobu, a to i v případě, kdy maminka třeba vaří nebo uklízí. Dá si dítko do šátku, klokanky apod. a může ho tak brát všude sebou. Určitě je to výhodné i pro cestování MHD, protože sami dobře víme, že cestování s kočárkem v MHD je kolikrát velmi problematické. Buď už je kočárků v autobuse moc a my se tam nevejdeme, nebo přijede místo nízkopodlažního autobus s několika schůdky a my musíme prosit někoho o pomoc, aby nám s kočárkem do autobusu pomohl. S šátkem, klokankou či nosítkem budeme každopádně mnohem více samostatní a soběstační.

Klokanka Minimonkey umožňuje miminku zažívat větší pocit bezpečí, když je takto chováno u rodičů, je v ní chráněné, může klidně spinkat, zatímco vy třeba chodíte po obchodech nebo zrovna stojíte u sporáku. Je výborná také pro starší děti, můžete je do ní posadit, když je třeba na procházce bolí nožičky. Tato klokanka umožňuje, abyste ji nosili na 4 způsoby: Banánek – pro děti od 0 do 4 měsíců, Klokánek pro děti od 3 do 12 měsíců, Pupík, pro děti od 3 do 24 měsíců a Boky pro děti od 6 do 12 měsíců.

Klokanka je vyrobena z příjemné 100% bavlny, dá se využít po celý rok, v každém ročním období. Zapíná se na bezpečnou plastovou přezku. Díky této přezce můžete klokanku dobře využít i třeba v postýlce tak, že ji provléknete u horního rámu postýlky napříč postýlkou a přezku zapnete. Miminku tak vytvoříte jakousi pohodlnou houpačku, ve které bude moci nerušeně a příjemně odpočívat.

Klokanka je příjemně polstrovaná, vyztužená, umožňuje miminku i staršímu dítěti zaujmout pohodlnou pozici. Rodičům se v ní děti dobře přenášejí. Je uzpůsobená pro praní v pračce na 40 stupňů Celsia, což vidím taky jako velmi praktickou záležitost.

Osobně bych takovou klokanku využila ve chvílích, kdy mi doma miminko neustále pláče, kdy potřebuje být se mnou a u mě, ale kdy já potřebuju třeba něco udělat z domácích prací, něco vyřídit na počítači apod. Využila bych ji také na kratších procházkách po městě, při cestování v MHD, na výletech do přírody. Určitě by ji využil i tatínek. Otcové vůbec nosí děti čím dál častěji, je to pro ně totiž taky velmi pohodlný způsob, jak si užít čas s miminkem.

Na toto nosítko se určitě podívejte, jsem si jistá, že z barevné škály, která je nyní v nabídce, si vyberete právě tu barvu, která vám bude vyhovovat nejvíce.

Klára, Domažlice