Kamarádka si velmi oblíbila kočárek Jané Slalom, má verzi 2011. A popravdě, vůbec se jí nedivím. Tento kočárek si brzy získal i mě. Stačilo pár pohledů a jedna projížďka.

Kočárek Jané Slalom je celkově v Čechách velmi populární. Má velkou korbičku a prostornou sportovní verzi. V současné době se na internetu prodává za velmi příznivou cenu, v akčním setu Jané Slalom Pro Formula Strata – sportovní kočárek + korba Capazo + autosedačka Strata. V ceně je i pláštěnka na sportovní kočárek, taška na rukojeť kočárku a nánožník na kočárek.
Kočárek Jané Slalom Pro s lůžkem a autosedačkou Strata limitedZajímavostí a předností je určitě to, že hlubokou korbičku můžete v prvních měsících dítěte používat místo autosedačky. Má totiž tzv. Car systém, který vám umožní upevnit korbičku rovnou v automobilu. Pak můžete dát miminko do klasické autosedačky – vajíčka, v této sadě se jedná o zmiňovanou autosedačku Strata. Autosedačka je bezpečná, pro dítko dostatečně pohodlná, splňuje všechny normy. Hluboká korba je také bezpečná, navíc i prostorná. Sportovní kočárek je pak dostatečně velký, aby v něm mohly jezdit i starší děti, nejen miminka od 6 měsíců. Tašku i nánožník získáte v setu v barvě vybraného kočárku. A ty barvy jsou opravdu parádní. Spíš bych měla problém, kterou barvu si vybrat, než že bych nezvolila žádnou.

Sportovní kočárek je dobře polstrovaný, má polohovatelná záda i nožní opěrku, sedací část je dostatečně široká, zádová část dostatečně dlouhá, pod hlavičkou dítěte je přídavná opěrka, takové přídavné měkké polstrování, které umožní daleko větší komfort než v holém kočárku. Kočárek je opatřen ruční brzdou na rukojeti kočárku, tu určitě oceníte, pokud si chcete třeba kočárek přibrzďovat, když s ním jedete někde do kopce či z kopce. Určitě oceníte také stabilní podvozek a velká kola. Jedná se o trojkolku. Někdo by řekl, že tři kola tedy rozhodně ne, ale já si myslím opak. S trojkolkou, zvlášť s touto, se jezdí také velmi dobře, dá se s ní skvěle manévrovat v terénu, v přírodě i ve městě. Zvládne i bohatou sněhovou nadílku. Určitě bych se tedy trojkolky nebála. Co se týče nepřízně počasí, tak je celkově kočárek velmi dobře vybavený. Nánožník u sportovní varianty miminko dobře kryje, slída u hluboké korby také. Proti sluníčku i nepřízni počasí se hodí i speciální boudička u hluboké verze a u autosedačky. Obě mají takový kšilt směřující dopředu, čímž zajišťují miminku větší stín. Taška ke kočárku také odolá leckterému počasí, navíc je prostorná, pěkná, sportovní, dá se nosit i jen tak, bez kočárku.

Takový kočárek určitě doporučuji. Má vše, co bych od kočárku já požadovala. Je bezpečný, prostorný, korbičku lze použít chvíli i místo autosedačky, v setu dostanete autosedačku, tašku na kočár i nánožník ve stejné barvě jako je sportovní verze a hluboká korba, je to trojkolka, se kterou se dá skvěle manipulovat, má navíc i ruční brzdu. Je to takový ten kočár, který můžete použít jak ve městě, tak i na vesnici. Můžete s ním vyjet na asfaltku, do parku i na lesní cestu. Určitě tedy doporučuji! Navíc ten design je takový, za který se opravdu nebudete stydět.

 

Martina M., Ostrava