Kuželky bývají oblíbenou hračkou nejednoho dvouletého a tříletého dítěte. S kuželkami si ale vyhrají i děti mladší i starší, není proto jednoduché říct, od kterého věku by měly, či mohly být součástí dětského pokojíčku.

Kuželky z různých materiálů

Kuželky si jistě pamatujete i ze svého vlastního dětství. Někdo měl dřevěné, někdo plastové. Podobné je to i nyní, dají se sehnat krásné kuželky ze dřeva i velmi levné kuželky z plastu. Pokud koupíte nějaké jednoduché plastové kuželky, nebude vás to stát moc peněz. A to je u dětské hračky dneska už docela ojedinělé. Když vejdete do hračkářství, uvidíte i hračky za několik set a tisíc korun, je proto zvlášť potěšující, když najdete takovou hračku, která bude stát jen pár desítek korun.

S kuželkami si vyhraje každý

Plastové kuželky se hodí už pro malé dětičky, pokud jsou tedy vyrobené z nezávadného plastu. Pak je mohou batolátka chytat do ruček, všelijak ožužlávat, ohmatávat, zkoumat. Starší dětičky pak mohou zkusit kutálet a házet s míčkem, který je ke kuželkám dodávaný. A ty ještě starší pak mohou kuželky postavit a zkusit se do nich míčkem strefovat. Vytvoří si tak hru, která jim (a často i rodičům a kamarádům) vydrží na nejedno odpoledne.

Na doma i na ven

Kuželky představují hru, která se dá hrát doma i venku. Doma oceníte zvláště ty jednoduché plastové kuželky, které můžete kdykoli vytáhnout a kdykoli zase snadno schovat třeba do skříně k ostatním hračkám. Jsou barevné, lehké, míček je také lehký, nehrozí tedy, že dítě míčkem shodí něco, co je pro vás obzvlášť cenné. Samozřejmě je lepší hrát kuželky v dětském pokoji, ne třeba v obývacím. Venku pak můžete využít i kuželky stabilnější, třeba dřevěné, které jsou odolnější i vůči průvanu či slabšímu větru. Kuželky pak může hrát dítě i třeba na hřišti se svými kamarády.

Pokud tedy budete chtít koupit dítěti nějakou novou hračku, která bude určená pro delší dětskou vývojovou etapu, navíc bude podporovat sportovního ducha dítěte, bude lehká, snadno přenositelná (plastové kuželky se dodávají postavené v takových plastových stojanech), a přitom cenově skutečně dostupná, zkuste vsadit na kuželky. Kuželky si ostatně můžete pak zahrát i vy, rodiče, se svými přáteli, až vám děti večer usnou. Kuželky se hodí také na dovolenou. Dají se hrát na chatě, u babičky i na rovném plácku u vody. Rozhodně doporučuji.