Hračky Lamaze zná jistě dnes většina rodičů i prarodičů, a samozřejmě také většina dětí. Tyto hračky jsou oblíbené nejen pro svoji barevnost a nápaditost. Jsou kvalitní, vzhledově originální a miminka dokážou brzy zaujmout. Navíc má všechno u nich použité svůj konkrétní význam. Třeba taková Hrající chobotnice od Lamaze.
Hrající chobotnice od Lamaze je jednou z našich nejoblíbenějších hraček. Jedná se o hračku hudební, protože pokud zmáčknete nebo zatlačíte na některé z jejích chapadel, ozve se vám vždycky určitý tón. Chobotnice má osm chapadel, tedy i osm tónů, které vytváří celou oktávu. Na papírovém štítku u hračky pak najdete dvě melodie, které si můžete na této chobotnici zahrát.
Chobotnice je dostatečně velká, aby zaujala i malé miminko, navíc je opravdu pestrobarevná, až oči přecházejí. A právě toto mají děti rády. A nejen to, hračka obsahuje i černobílé prvky. Právě černobílé rozpoznávání okolního světa je jedním z prvních momentů u zrakového vývoje děťátka.
Chobotnice je navíc vyrobena z různých materiálů, které tak podněcují hmatový rozvoj u miminka. Zvlášť poutavé jsou její oči (opět prvky černobílých motivů), které dítě brzy upoutají a vynutí si tak jeho pozornost.
Hračka není vyrobena z PVC, proto ji může dítko v klidu ocucávat, žmoulat, žužlat. Celkově jsou ty hračky Lamaze vyráběny podle nejpřísnějších kritérií a nejpřísnějších norem – EN-71 a ASTM F963-96.
Tato chobotnice je velká 19 cm a určitě Vás zaujme hned v obchodě. Cena je poměrně vyšší, ale myslím, že je adekvátní k tomu, co za tu cenu vlastně dostanete. Hračku pak můžete nechat také pro druhé či třetí dítko, protože tahle věc určitě nepatří k těm, které se Vám rozbijí po pár hrách s miminkem.
Hračka má také možnost zavěšení, využijete ji tředy třeba k zavěšení v kočárku či k postýlce. Když pak miminko povyroste, může si s ní hrát i jako sedící či stojící. Tuto hračku bych určitě doporučila, a to z vlastní zkušenosti, syna moc bavila. Stejně tak bych doporučila vlastně všechny hračky od Lamaze. Ceny sice patří mezi ty vyšší, ale řekla bych, že se rozhodně vyplatí. Kolikrát koupíte levnou hračku, která dítě vůbec nezaujme, pak další, další a další. My koupili jednu od Lamaze a malý si s ní po určité době hrál pořád, nedal ji z ruky. A pokud hned to dítko hračka nezaujme, nemusíte zoufat, zkuste mu ji dát později, třeba za pár týdnů, za měsíc.

Lenka D., Chrastava