Syn se nám v noci poměrně často budí, někdy se zdá, že se i trochu bojí tmy. V dětském pokojíčku má opravdu velkou tmu, pokud se v noci vzbudí, nejspíš mu chvilku trvá, než se plně zorientuje. V takových okamžicích nás pak volá na pomoc.  Nechceme kupovat taková ta klasická svítidla do zásuvky, většinou svítí příliš jasně, taky nejsou příliš bezpečná, ale dneska mě zaujalo jedno světýlko, které jsem prostě musela koupit.
Philips Dětské noční světlo Včelka Jedná se o Svítidlo LED Osram Orbis 3v1 raketa. Toto svítidlo ve tvaru modré rakety s červenými křídly na červené základně mě hned oslovilo. Stálo něco přes 300 Kč a je naprosto úžasné. Syn z něho byl doma nadšený stejně jako já.

Svítidlo Osram Orbis raketa je určené spíše pro kluky, přece jen vypadá jako raketa připravená k letu na Měsíc. Jak tedy toto světlo funguje? Podstavec se pomocí kabelu zapojí do elektřiny. Raketa se postaví na podstavec. Nemusí se postavit v určitém úhlu či sklonu, je to tak jednoduché, že to zvládne i malinké dítě. Ve dne raketa nesvítí, avšak v noci a za tmy svítí příjemným tlumeným modrým a červeným světlem. Svítí i třeba na polední spánek, pokud v dětském pokojíčku zatáhnete žaluzie, závěsy. Světlo je opravdu nenásilné, tlumené, nijak tak neruší dětský spánek. Dítě se při něm nebudí. Pokud dítko chce, může raketu z podstavce sejmout a stisknout tlačítka kosmonauta, pak začne svítit špička rakety bílým světlem. Může si tak posvítit na cestu na WC, do koupelny, posvítit si na okolí své postýlky apod. Nasadit raketu zpátky na podstavec pak bude hračka.
Chicco Lampička MagicJedná se o svítidlo, které má funkci nočního světla, pak má také integrováno nouzové světlo, a navíc slouží i jako kapesní svítilna. Odtud jeho označení „3 v 1“. Světlo má výkon 36 W/12 V, délku 146 mm, šířku 104 mm, výšku 112 mm.  Světlo se automaticky zapíná a vypíná podle toho, jestli je v místnosti tma nebo světlo.

Pokud máte tedy doma ročního, dvouletého, tříletého nebo i staršího kloučka, určitě se po podobném osvětlení podívejte. Je bezpečné, nenásilné, příjemné a není příliš drahé. Za naši rodinu tedy určitě doporučuji. Když jsem viděla to nadšení ve tváři mého syna, věděla jsem, že jsem pořídila správnou věc. Už šel se svítidlem spát, tak doufejme, že bude klidná noc.  Určitě to bude vhodný dárek k narozeninám nebo Vánocům také pro vaše dítě.

Míša, Liberec