Určitě jste již přemýšleli, jestli bude potřeba v rámci základní kojenecké výbavy pořídit také ohřívač lahví. Pokud si myslíte, že budete od začátku kojit, nejspíš tento ohřívač zavrhnete. Některé si zas mohou myslet, že když už, tak ohřejou to mléko v mikrovlnné troubě. Bohužel však mikrovlnné trouby nejsou pro ohřev kojenecké stravy, tedy nejen mléka, ale i pozdější pevné stravy, vůbec vhodné. Ohřev v nich může být nerovnoměrný, dítě se může snadno popálit. Mnohem lepší je ohřívat mléko i stravu ve vodní lázni nebo ve speciálním ohřívači.
Topcom ohřívačka dětských láhví 3v1 301 Ač jsem syna od začátku kojila, ohřívač lahví a kojenecké stravy jsme pořízený měli a zhruba za 6 měsíců od synova narození na tento přístroj také došlo. Bylo potřeba ohřívat malé množství první tuhé či polotuhé stravy, první zeleninové a masové příkrmy. K tomu jsem využila malou mističku umístěnou nad ohřívačem nahoře, ve které se jídlo ohřívalo pomocí páry, která z ohřívače vystupovala. Když pak syn už jedl celé obsahy skleniček s masozeleninovými příkrmy, dávala jsem tyto skleničky celé do ohřívače do vody, kde se krásně a rovnoměrně zahřály na požadovanou teplotu.

Jaké tedy jsou dneska ohřívače lahví? Z čeho vlastně můžeme vybírat? Můžete zvolit třeba Philips Avent Ohřívač lahví a dětské stravy elektrický. Tento ohřívač má i certifikát od českého Elektrotechnického zkušebního ústavu. Obsahuje i 2 sáčky s kyselinou citronovou. Lahvičku s mlékem nebo hrnek ohřeje do 4 minut. Můžete se podívat také po Chicco ohřívači lahví Home/Car, který je určen k ohřevu kojeneckého mléka i dětských jídel, a to jak doma, tak i v autě. Tudíž ho určitě využijete dobře i na cestách.

Zajímavý je také Babymoov ohřívač lahví Turbo Steam. Jedná se o parní ohřívač i sterilizátor lahví v jednom. Má zvukový i optický alarm. Obsahuje také odměrku. Je vhodný pro různé typy kojeneckých lahviček. 240ml lahvičku ohřeje zhruba za 2 minuty. Tohle mi přijde jako velmi dobrá věcička, navíc i dobrý poměr cena – výkon – kvalita. Doporučuji.
Babymoov multifunkční přístroj Nutribaby

Moc zajímavý je také Babymoov multifunkční přístroj Nutribaby. Jedná se o přístroj, který umožní přípravu různé dětské stravy. Vaří v páře, dovede mixovat, rozmrazit, ohřát, sterilizovat. Je prostorný. Ohřeje vám nebo vysterilizuje dokonce 3 lahvičky současně. Má digitální displej, snadno se ovládá, má akustický i optický alarm, automaticky se vypíná. Řekla bych, že je to takový šikovný pomocník, vše v jednom, co se kojenecké stravy týče. Určitě se stane věrným společníkem při přípravě kojenecké stravy.

Ať tedy zvolíte jakýkoli ohřívač, určitě vám to usnadní práci. Navíc si budete moci být jisti, že takto ohřívané jídlo je vždy ohřáté správně, na správnou teplotu, prohřáté ve všech jeho částech. Nehrozí pak tolik, že se vám dítko při prvních kontaktech s jídlem opaří. Ohřívač lahví a kojenecké stravy bych určitě doporučila všem.

Iveta T., Hodonín