Syn miluje mašinku Tomáše. Doma již má docela velké množství plastových kolejí a spoustu kovových mašinek. Nutno dodat, že tyto hračky jsou velmi kvalitní a stálé. Vydrží toho opravdu hodně. Není kolikrát ani potřeba kupovat nové, stejně dobře poslouží i použité mašinky a koleje po jiných chlapečcích. Pokud ale nové koupíte, rozhodně neprohloupíte, koleje, mašinky i železniční stavby budou určitě dobře sloužit i pro vaše další děti. S mašinkami si hrají kluci, ale stejně tak se s nimi dokážou zabavit i holčičky.
TWRS - Svítící Tomáš se zvuky Tentokrát jsme tedy jako doplněk ke kolejím, myčce a depu, které už doma máme, zvolili otočný jeřáb od mašinky Tomáše. Otočný jeřáb je z řady Take Along, hodí se tedy pro kovové mašinky a plastové koleje. Je dodávaný ještě s několika kousky plastových kolejí, snadno tak doplní vaši domácí sbírku, která už třeba obsahuje stanici s kruhovým objezdem. Otočným jeřábem se dá tedy otáčet, navíc je opatřený magnetem, na kterém drží přiložený náklad. Magnetem na provázku můžete pomocí kličky pohybovat nahoru a dolů, náklad tak zvedat, pokládat i přesunovat.

V balení tedy u jeřábu naleznete jeřáb samotný, také koleje a náklad. Navíc dostanete i mašinku. Jedná se o červenou mašinku Salty. Saltyho náš syn ještě nemá, bude určitě nadšený. Stejně tak bude nadšený z jeřábu. Jeřáby totiž děti milují. Náš syn tedy určitě, nikdy nevynechá příležitost obdivovat opravdový jeřáb, když zrovna projíždíme kolem jedné stavby ve městě.

Pokud tedy přemýšlíte, jaký dárek dát tříletému synovi k narozeninám nebo k Vánocům, pokud navíc víte, že váš syn (nebo dcera) má rád mašinky, koleje, jeřáby, určitě bude Otočný jeřáb mašinka Tomáš tím pravým dárkem.

Já osobně se velmi těším, až jeřáb synovi dáme. Myslím si, že nic dalšího ani nebude potřeba. Stejně se říká, že je lepší kupovat dítěti kvalitní hračky, avšak jen pomálu. Není potřeba kupovat 10 hraček najednou. Dítě by pak nevědělo, s čím si hrát dřív.

Pokud vaše dítě doma ještě žádnou mašinku nemá, doporučila bych koupit samostatný set plastových kolejí vhodných k řadě Take Along, k tomu pak dokoupit nějaké ty kovové mašinky opatřené magnety (dají se pak snadno k sobě spojovat), nezapomenout na depo, nástupiště a nějaký ten jeřáb. Jsou to jedny z hraček, u kterých vydrží náš syn opravdu dlouho. Nepodněcují ho k nějakému agresivnímu chování, jak tomu bohužel o mnoha hraček pro kluky dnes bývá, naopak ho uklidňují a vyburcují jeho fantazii. Navíc se pak dají zapojit i kamarádi, příbuzní, rodiče. Na hru s mašinkami nejste nikdy moc staří.

Teraza, Olomouc