K synovým třetím narozeninám jsme pořídili také patrovou garáž na autíčka s výtahem. Zvolili jsme velkou garáž se 3 patry, do které se vejde spousta autíček.

Syn si garáže velmi oblíbil už v hlídacím koutku, kdykoli jsem poslední dobou pro něho přišla, tak jsem ho našla právě u garáží. Jak viděl jejich obrázek na internetu, hned je chtěl. Určitě tedy bude velmi příjemně překvapený. Není nic hezčího, než jásot dítěte nad narozeninovým dárkem, to mi jistě potvrdí každý rodič.

Vybíráme garáž na autíčka

Garáž na autíčka je potřeba vybírat takovou, která bude vyrobena z pevného plastu, přece jen, co si budeme povídat, kluci (a nejen oni) bývají docela zbrklí, občas něčím hodí, do něčeho bouchnou, tak aby ten nápor ta garáž vůbec vydržela. Autíčka doporučuji kovová, jsou nejstálejší. Plastová zase jsou lehčí, takže pokud má dítě doma mladšího sourozence a má ve zvyku občas hodit nějakou hračkou, je lepší brát ten plast i u autíček.

U patrových garáží se dítě může dostatečně vyřádit, zároveň mu však nabízejí i možnost klidné hry. Dítko může parkovat jednotlivá auta, vyvážet je ven, vše v pohodě, v klidu. Případně ale může také auta pouštět rychle z rampy garáže dolů, může pořádat závody autíček. Při hře s garážemi se tak může i docela pěkně vyřádit. Záleží jen na něm, jaký způsob hry si zvolí.Pokud vybíráte patrovou garáž, je dobré vybrat tu, která bude mít i výtah. Podívejte se však i na způsob upevnění toho výtahu, aby také něco vydržel. Jak jsem psala výše, děti mají někdy docela nevybíravé způsoby při svých hrách a hračky by měly být dělané tak, aby něco vydržely. Z toho důvodu tedy určitě nedoporučuji kupování hraček tohoto (a vlastně ani jiného) typu třeba na tržištích.

Kde garáž na auta umístit

Patrové garáže patří mezi ty větší hračky v dětském pokojíčku, je tedy dobré pro ně vyčlenit místo, kde nebudou překážet, ale zároveň to bude takové místo, kde se bude moci dítě s garážemi rovnou hrát. Dobré je, když má dítko ke garážím přístup ze všech stran. Pokud jsou garáže menší, můžete je umístit i třeba na dětský stoleček. Záleží také na dítěti, jestli při hraní radši stojí nebo sedí, leží. Někteří kluci si s autíčky hrají především tak, že s nimi leží na koberci, v tom případě je lepší garáže nechat rovnou na zemi.

Dítěti pak můžete darovat patrovou garáž třeba i jen s jedním autíčkem a postupně mu autíčka doplňovat, dokupovat, případně můžete věnovat garáž už rovnou plně vybavenou, třeba i s deseti autíčky. Ať tak či tak, vaše dítě bude mít z dárku určitě velkou radost