Jak čekáme na příchod nového miminka, postupně připravujeme a upravujeme doma vše tak, aby se u nás nové děťátko cítilo co nejlépe. Nové děťátko přece jen potřebuje specifické potřeby. K takovým přípravám patří také praní malinkého dětského oblečení. Kam tím mířím – dříve či později se nastávající rodiče dostanou před otázku, jaký prací prostředek pro oblečení novorozeněte zvolit.

Určitě jsem pro volbu speciálního pracího prostředku určeného přímo pro novorozence a malé děti. Na trhu jich je celá řada. Několik jsme jich vyzkoušeli i u našeho staršího dítěte. Nyní jsem náhodou přišla na Persil Sensitive Expert. Dříve jsme tento prášek nepoužívali, tak jsem s ním neměla zkušenost. O to víc mě překvapil. Zrovna byl v hypermarketu v akci, tak jsme ho pořídili. Vzali jsme 4,5litrové balení gelu Persil Expert Sensitive, které vydrží zhruba na 60 praní.

Persil Expert Sensitive se vyznačuje novou recepturou, díky které je schopen odstranit i třeba skvrny od ovoce nebo marmelády. Díky této nové receptuře také stačí mnohem méně pracího prostředku, než tomu bylo dříve. S tím praním skvrn je to podle mě pravda. Persil je skutečně velmi účinný. Vypral nám i skvrny, které předešlé prací prostředky nevypraly, vypral i skvrny na oblečení ze second handu a z dětského bazaru. Najednou je všechno oblečení jako nové, navíc krásně voňavé. Přitom ta vůně není vůbec vtíravá, naopak je velmi příjemná.

Nyní tedy doporučuji i kamarádkám, aby svým dětem praly oblečení pouze v tomto gelovém Persilu Expert Sensitive, protože s ním mám tu nejlepší zkušenost. Persil Expert Sensitive nedráždí ani moji velmi citlivou kůži, příjemně voní a především velmi dobře pere a odstraňuje i ty skvrny, které se dříve jevily jako neodstranitelné.

Pro očekávané miminko už jsem vyprala několik praček oblečení, všechny v novém gelovém Persilu. Ovšem v Persilu neperu pouze miminkovské věci, ale naopak také ty dospělácké. V některých dětských prášcích se oblečení pro dospělé moc prát nedá, protože ty prací prostředky jsou sice vhodné pro nejjemnější pokožku dítěte, ale na druhou stranu si s mnoha skvrnami vůbec neporadí. U Persilu to je jinak. Persil je vhodný pro jemnou pokožku děťátka, ale zároveň si poradí i se skvrnami těžšího kalibru, třeba i s těmi od dětské stolice apod. Určitě tedy tento prací prostředek doporučuji i pro praní oblečení pro dospělé. Navíc si tím zjednodušíte celý prací proces. Najednou postačí, abyste kupovali jeden prací prostředek pro celou rodinu, tím pádem budete moci i prát oblečení dohromady, to znamená, že do jedné pračky budete moci dát třeba oblečení novorozeněte i staršího dítěte, i některé svoje a partnerovy kousky zároveň. Praní se tak stane jednodušší a efektivnější. Ať už tedy budete Persil Expert Sensitive používat pro svoje nebo pro dětské oblečení, případně pro celou rodinu, určitě ho doporučuji.

Radka, Brno