Dlouho jsme řešili, jak chodit s naším starším synkem ven v dešti. Už se nevozil v kočárku, nebyl tedy kryt klasickou kočárkovou pláštěnkou. Obyčejné pláštěnky odmítal. Deštník měl takový malinký dětský, ten sice miloval, chtěl si ho brát ven, i když zrovna nepršelo, avšak jakmile už teda pršelo a měl si ho nést nad sebou, tak ho to nadšení brzy pustilo. Vydržel jít s deštníkem tak 5 minut a zbytek cesty ho musela nést maminka. Synáčka přece bolela ručička.

Nakonec dostal od babičky ve 2 letech pláštěnku s motivem Krtečka. Ač na seriál o Krtečkovi doma nekoukal, stejně ho tato postavička fascinovala. Všechno, co bylo s Krtečkem, se stalo rázem velmi oblíbené. A tak tomu bylo i s pláštěnkou.
ABC Design pláštěnka Multi pro Viper 4SBabička tedy zakoupila pevnou, jasně zelenou pláštěnku s oblíbenými postavičkami. Pláštěnka nepromokne, neprofoukne. Používáme ji jak v případech, kdy hodně prší, tak i v době, kdy jen tak mrholí, ale je třeba velmi sychravo. Pláštěnku má syn tedy moc rád, ani mu nevadí, když má od ní kapuci na hlavě. Pláštěnka má jasně zelenou barvu, což velmi oceňujeme při běžném městském životě. Na silnicích je plno aut a je tedy dobře, když má dítě na sobě něco jasného, v čem je vidět už z dálky. Pokud máte dítě ve věku kolem 2 – 3 let, sami víte, jak snadno dokáže rodiči utéct, jak rychle dovede utíkat, odbíhat, přebíhat i poskakovat.

Tuhle se nám i stalo, že jsme to nějak ráno neodhadli s oblečením, byla už docela zima a my jsme to nečekali. Tak jsem zvolila nouzové řešení. Na slabou podzimní bundičku jsem synovi oblékla ještě pláštěnku a mohli jsme tak s klidem pokračovat cestě. Syn byl chráněn jak proti potenciálním deštěm, tak především před aktuálním sychravým počasím.

Pokud pláštěnku pak doplníte o vhodné holinky, dostanete tak rázem plnohodnotné oblečení do deště. Své dítě pak nemusíte neustále dohánět s deštníkem, může si běhat v dešti, probíhat mezi kapkami, skákat do kaluží, různě skotačit. Pokud bude mít pláštěnka navíc jasnou barvu, nepřehlédnete v ní své dítě ani v nepříjemné šedi městského sídliště.

Za nás tedy pláštěnku s Krtečkem opravdu doporučuji. Pokud má vaše dítě v oblibě jinou pohádkovou postavu, určitě se po vhodné pláštěnce podívejte. Viděla jsem je nejen v obchodech s dětským zbožím a textilem, ale také třeba v několika hračkárnách.

Dana, Litoměřice