Jakmile začne vaše ratolest odrůstat z maminkovských capáčků, bude vám pobíhat po zahradě, bloumat po okolí a časem se možná začne i nudit. Zahrada je krásná věc, ale pokud neobsahuje alespoň nějaké to pískoviště pro děti nebo malou houpačku, dítě tam za chvíli nebude mít co dělat. Pokud tam tedy bude třeba samo. Ale i děti ve dvou, ve třech se mohou na zahradě, zvlášť, je-li pobyt tam opakovaný, každodenní, pěkně nudit.

Určitě tomu zabráníte, pokud tu zahradu uzpůsobíte právě jim, dětem samotným. Základem je nějaká ta houpačka, případně pískoviště, nebo ještě také skluzavka. Existují však také komplexy zábavy, které obsahují více prvků za jednu cenu.

Takové je třeba Little Tikes Dětské hřiště 8v1. Tohle hřiště je opravdu úžasné. Je plastové, nemá ostré hrany, dětem tam tedy nehrozí zranění tolik jako jinde, je vyrobeno z velmi odolných materiálů. Počítá se zde s dětmi zhruba do 8 let, přitom s max. 6 dětmi současně. Toto hřiště je stálobarevné, určitě vydrží na zahradě hodně dlouhou dobu. Můžete ho sestavit do 8 různých seskupení, podle aktuálních požadavků vašich dětí. Obsahuje domeček, na který mohou děti lézt, také prolézací tunel, 2 skluzavky, kratší a dlouhou, všelijaké otvory na prolézání, úchyty, schůdky. Takové hřiště se mi velmi líbí, děti se tam pěkně vyblbnou, ale zabaví se tam i jedinec samostatně. Hřiště posiluje dětskou aktivitu, také prověřuje a zdokonaluje sportovní i logické schopnosti dítěte. Děti se hrou zabaví, procvičí si tělo, pobaví se na čerstvém vzduchu a ještě se také naučí novým činnostem.

Dalším zajímavým seskupením je Little Tikes Hrací centrum Clubhouse natural. Jedná se o spojení prolézacího domečku se skluzavkou a dvou houpaček. Toto hřiště je určené pro děti od 1 do 4 let. Výhodou takového hřiště jsou právě ty houpačky. Není pak nutné už pořizovat houpačku zvlášť, vše máte v jednom, za jednu cenu a na jednom místě.

Největší dětské hřiště od Little Tikes se potom nazývá Hřiště Tropical. Jedná se o plastové hřiště, které obsahuje dvě 90centimetrové skluzavky pro menší děti, pak prolézací tunel, navíc z vrchu pak obří 180centimetrová skluzavka. Samozřejmě celý komplex obsahuje také různé úchyty a schůdky vhodné k lezení a prolézání.

Kamarádka jedno podobné hřiště na zahradě má a je s ním velmi spokojená. Chodí si k nim hrát i děti od sousedů a vždycky s sebou vezmou ještě nějakou tu svou oblíbenou hračku. Ona má tak klid i na svoje koníčky, případně na kávičky s kamarádkami na verandě, zatímco si její dítko hraje s kamarády. Pokud tedy chcete, aby vaše dítě pobyt na zahradě bavil co nejvíce, určitě se po nějakém podobném hřišti podívejte. Bude léto, venku budete trávit čím dál víc času, tak proč ten čas vašemu dítěti, případně i jeho kamarádům a kamarádkám podobně nezpestřit