Povlečení Matějovský jistě není třeba příliš představovat. Jedná se o české a velmi, opravdu velmi kvalitní povlečení pro děti i pro dospělé. Pro děti vyrábí Matějovský několik různých sad povlečení, skutečně je z čeho vybírat.

Hned na první pohled každého zaujmou nádherné a zářivé barvy. U tohoto povlečení je prostě kvalita vidět už na první pohled. Matějovský používá tzv. reaktivní barvy, které látku probarví celou, i dovnitř. Ostatní výrobci povlečení většinou používají pigmentové barvy, které jsou tištěné jen na jednu stranu látky, brzy se tedy operou. U takového povlečení je pak kolikrát znát už první jeho vyprání. U Matějovského se toto stát nemůže. Povlečení vypadá velmi dlouho, řádově mnoho let, jako nové.
Bavlněné ložní povlečení do postýlky Matějovský Krtek v autě

Povlečení na dětskou postel se vyrábí v rozměrech 140 cm x 200 cm přikrývka a 90 cm x 70 cm polštář. Dětské povlečení je bavlněné, vyrobené ze 100% bavlny. Vybírat můžeme z mnoha motivů.

Holčičkám se bude líbit povlečení Matějovský Hello Kitty Moulin Rouge s oblíbenou kočičkou Hello Kitty, případně Hello Kitty white ballons (kočka s balonky), starším slečnám určitě i Matějovský High School Musical (s motivy ze stejnojmenného seriálu), Hannah Montana (opět motiv ze seriálu), nádherné je i růžové povlečení Matějovský Disney – Princess na zámku (s princeznami), moc pěkné je i Matějovský Minie. Chlapečci ocení povlečení Matějovský Mašinka Tomáš Sodor nebo Mašinka Tomáš Tankengine, nebo Matějovský Mickey, starší děti pak motiv Narnija, Shrek na zámku, Superman Return apod. Pro malé děti můžeme vybrat také Šmoulu, Včelku Máju, Krtka a kamarády, Krtka v autě apod. Matějovský nabízí skutečně nepřeberné množství nejrůznějších pohádkových a seriálových postav. Vyberou si jak malé děti, tak i ty starší.

Nádherné je také povlečení Matějovský Žirafa, bílo-oranžové s krásnou velkou žirafou, také Matějovský Frogy – Green love, se zamilovanými žabkami, určitě i Matějovský Coquette, červeno-černo-bílé povlečení s kravičkami.
Bavlněné ložní povlečení do postýlky Matějovský Disney Medvídek PůKromě bavlněného povlečení je možné koupit pro děti povlečení flanelové. Například Flanelové povlečení Matějovský Krtek, nebo Krtek v autě, také Mireille ocre – Včelka žlutá a Mireille orange – Včelka oranžová.

Starším dětem se bude líbit také bavlněné povlečení s fototiskem – třeba Delfín, Honda, Horse family, Koala, Lion apod.  Zvířata z této sady povlečení vypadají opravdu velmi věrohodně, jsou to nádherné fotografie.

Milovníkům krepu pak Matějovský nabízí třeba povlečení Krtek 2009 nebo Žirafa (již zmiňovaná výše).

Pokud chcete opravdu kvalitu, do některého z výše uvedených povlečení bych určitě šla.

Marie, Zlín