Když byly dceři 4 měsíce, museli jsme ji začít jednou denně přikrmovat umělým mlékem. Moje mateřské mléko totiž najednou nestačilo. Dceři pak ta jedna dávka umělého mléka za den navíc naprosto vyhovovala, krásně nám pak i začala přibírat.

Když jsme se rozhodovali, z jaké lahve budeme dcerku sytit, přišla nám jako nejlepší ta od Tommee Tippee. Lahve od Tommee Tippee jsou totiž tvořeny tak, aby co nejvěrněji napodobovaly matčin prs a umožňovaly tak maminkám souběžně kojit i používat lahvičky. Někdy prostě kojení nestačí. Pokud však nechceme přejít plně na UM, ale chceme také zachovat naše kojení, případně ho ještě podpořit. Bude nejlepší přejít na kojeneckou lahev typu Tommee Tippee C2N. Označení C2N znamená „closer to nature“. Jsou to prostě takové lahvičky co nejbližší přírodě.
Tommee Tippee kojenecká láhev s obrázky C2N, 2ks, 340 ml
Pro začátek můžete zvolit lahev C2N 150 ml se savičkou 0+. Takovéto provedení je určeno pro nejmenší miminka případně na menší přikrmování. Pokud vám toho dítko už vypije více, můžete přejít na lahev C2N 260 ml. Tato lahev bývá prodávaná také se savičkou od 0+, tedy vhodnou od narození. Pokud toho pak dítě vypije ještě více, případně mu je třeba 3 a více měsíců, doporučuji pořídit lahev C2N 340 ml s označením 3+, tedy se savičkou vhodnou pro děti od 3 měsíců dále. V označení C2N 340 ml 3+ pak můžete vybírat i ze 2 barevných provedení, je možné zakoupít růžovou nebo modrou lahvičku s kytičkami. Věřte, že vypadají opravdu velmi pěkně. Pro starší děti pak můžete koupit i savičky 6+, tedy určené pro děti od 6 měsíců dále. Pokud už si samy děti drží lahvičku, můžete dokoupit ještě držadla ke kojeneckým lahvím C2N.

Lahvičky Tommee Tippee se prodávají i v různých sadách, můžete tak pořídit i několik lahviček naráz, plus nějaká ta šidítka. Pro malá miminka pak doporučuji Tommee Tippee Startovací set C2N, který obsahuje odsávačku mateřského mléka, 2 lahve C2N 150 ml se savičkou 0+, 2 lahve C2N 260 ml se savičkou 0+, 4 víčka na lahve, 2 kelímky pro skladování odsátého mateřského mléka, dudlík, vložky do podprsenky a úložný box. Budete tak mít všechno pěkně pohromadě.

Ať už kojíte a budete jen občas dokrmovat, nebo už nekojíte, ale chystáte se začít krmit jen umělým mlékem, případně jste nikdy nekojily, nemohly nebo nechtěly, lahvičky Tommee Tippee určitě doporučuji. A nejen lahvičky. K nim pak můžete pořídit i sterilizátory, termoobaly a mnoho dalších doplňků. My jsme s touto značkou opravdu spokojeni.