Pokud se chystáme koupat své první miminko, většinou nás trápí, jak to koupání proběhne, jestli bude bezpečné, jestli se bude miminku líbit, jestli to zvládneme. Existuje pár tipů, jak si můžeme tuto první zkušenost zjednodušit.
Na výběr máme vaničku nebo kyblík. Koupací kyblík je vhodný už pro novorozeňátka, děťátka se tam cítí jako u maminky v bříšku. Ne každý ale má do koupacího kyblíku hned ze začátku odvahu, a proto volí to, co ho možná učili už v porodnici, tedy koupání ve vaničce.

Bébé-Jou koupací kyblík transparentní Bébé-Bubble Vaničku zvolte raději větší. Je sice fajn, když máte vaničku, která je akorát tak na malé miminko, ale co potom s ní, že, když z ní miminko za pár týdnů vyroste. A že miminka na začátku rostou opravdu rychle! Doporučuji tedy vaničku větší, pěkně tvarovanou, z příjemného materiálu.
Když máme tu vaničku... kam s ní? Někdo řeší koupání třeba na pračce, ale to bývá příliš vratké a nebezpečné, další dá vanu třeba na kuchyňský stůl nebo na kuchyňskou linku. To bývá sice fajn, ale občas je těžké vytopit větší místnost na požadovanou teplotu. Miminka na začátku potřebují ke koupání opravdu větší teplo. Ideálně kolem 24 - 26 stupňů Celsia.

Nejlépe je tedy dát vaničku třeba do koupelny. Abychom se však nemuseli hrbit k miminku a sklánět se k němu do velké vany či do vaničky umístěné ve sprchovém koutu, je možné pořídit vaničku se stojanem. Jedná se o speciální vaničky, které mají stojan, jsou tedy umístěné v poloze, která vyhovuje tomu, kdy u miminka při koupání stojíme. Věřte, že právě záda rodičů budou v prvních měsících opravdu hodně namáhána. Ono to nošení, konejšení, přebalování, krmení miminka stojí nějaké ty síly, a je tedy dobré si některé věci zjednodušit. Vaničky se stojanem mívají také zátku a hadičku, pomocí kterých vodu z vany snadno vypustíte do připraveného kbelíku.
Vaničku si můžete koupit přímo v sadě se stojanem. S výše uvedenou zátkou či bez ní. Můžete si také zakoupit klasickou vaničku a stojan pak třeba dokoupit později. Existují také stojany se sušákem na prádlo, to je také moc fajn, na sušák pak rovnou můžeme pověsit ručník, který jsme při koupání použili.
Můžete si zakoupit třeba vaničku se stojanem Luma, je to vanička anatomicky tvarovaná, z příjemného materiálu, plastového a hladkého. Navíc je vyráběná v mnoha zajímavých barevných variantách. Hojně prodávaná a užívaná je také vanička Bébé-jou. Jedná se o komplet vaničky se stojanem, vanička navíc s vypouštěcí hadičkou. Ke kompletu můžete zakoupit také koupací kyblík Bébé-jou, který lze na stojan nasadit rovněž. Zajímavá je i ergonomická vanička Jané se stojanem, která se dá využít ve 2 pozicích – pro děti od narození do 6 měsíců a pro děti od 6 do 12 měsíců.
Na trhu je stojanů i vaniček se stojany celá řada, určitě si vyberete.

Bébé-Jou vanička - Humphrey

 

Martina K., Olomouc