Malé byly 4 měsíce a my jsme na běžné lékařské kontrole zjistili, že za měsíc skoro nic nepřibrala. Naše paní doktorka doporučila přidávat 1x denně ke kojení ještě umělé mléko. Doporučila Nutrilon HA, protože máme v rodině hodně alergií.

Doma jsem již měla připravenou lahvičku. Tenkrát jsem ji dostala jako dárek k těhotenským vitamínům, tak jsem si ji schovala. Jedná se o lahvičku značky Tommee Tippee. A po několika krmeních mohu říci, že tato lahvička je opravdu moc dobrá.
Tommee Tippee náhradní savička C2N hustá strava

Lahvičky od Tommee Tippee jsou tvořeny speciálně tak, aby usnadňovali přechod z kojení na umělou stravu, ale také aby umožňovali souběžně kojit a používat lahve. Kojenecké lahvičky od Tommee Tippee mají totiž savičky, které co nejvíce napodobují matčin prs. Jsou dostatečně široké, s vrcholky připomínající bradavky kojící maminky.

Máme doma lahvičku Tommee Tippee 0+ o obsahu 150 ml. Pro začátek je to plně dostačující. Můžete ji použít už od narození, pro úplně nejmenší miminka. Na začátku toho totiž ani mnoho nevypijí, proto 150 ml stačí bohatě. Postupem času pak budete moci přejít na větší lahvičky. Označení 0+ znamená, že se jedná o výrobek vhodný pro děti od 0 měsíců, tedy od narození.

Lahvička je krásně anatomicky tvarovaná, je tedy akorát tak do ruky, dobře se drží, neprokluzuje, při krmení vám poskytne maximální možné pohodlí. Savička je silikonová, dá se vyvářet, stejně jako ostatně celá lahvička. Pokud budete s lahví někam cestovat, můžete na ni nasadit ochranný kryt. Lahvička je lehká, z umělé hmoty, neobsahuje bisfenol a je tedy zdravotně nezávadná. Dcera nemá vůbec problém pít jednou z lahvičky a podruhé se napít z mého prsu.
Avent láhev 240 ml Natural skleněná
Přesný název lahvičky, kterou máme doma, zní: Tommee Tippee Kojenecká lahev C2N 150 ml. Je označovaná jako „anti-colic“, tedy jako láhev zabraňující dětským kolikám. V savičce je totiž zabudován antikolikový ventil, který umožňuje, aby dítě pohodlně pilo mléko, ale přitom aby u toho nepolykalo vzduch. Označení C2N znamená „closer to nature“.

Pokud tedy hledáte lahvičku, pomocí které byste dokrmovali své dítě mezi kojeními, určitě doporučuji tuto od Tommee Tippee. Stejně tak ji doporučuji všem, které z nějakého důvodu nemohou nebo nechtějí kojit. Pokud pak budete mít dítko už větší, můžete přejít na savičky určené pro větší děti, stejně tak můžete přejít na lahve o větším objemu. Za sebe a svoji dceru tedy rozhodně doporučuji.