Už jsme naší malé dcerce zkusili koupit několik dudlíků. Přece jen je lepší, když miminko cucá dudlík, než aby si cucalo palec. U naší dcerky je ale problém v tom, že ona žádný dudlík nechce. Vyzkoušeli jsme nejrůznější dudlíky od všech možných značek, šidítka levnější i dražší, avšak bez efektu.

Jako poslední jsme objednali 2 šidítka od Tommee Tippee. Jsou krásná, mají moc hezký design, jsou růžová, s kytičkami, dostatečně velká, aby je dítě nespolklo. Navíc jsou vytvořena tak, aby nebránila proudění vzduchu, dítko se tak u pusinky nezapařuje, pokožka může volně dýchat.
Tommee Tippee šidítko C2N silikonBohužel však dcerka nechce ani dudlík od Tommee Tippee. A to jinak používáme savičky a lahvičky od této značky a s nimi žádný problém nemá. Jelikož však nechce žádný dudlík, nepůjde tedy o chybu této značky, ale spíše o problém, který má naše dcera s dudlíky obecně. Naše miminko tedy dudlíkové nejspíš nikdy nebude, tímto ukončuji své marné snahy o vnucení dudlíka. Už žádné kupovat nebudu.

A přitom jsou ty dudlíčky od Tommee Tippee tak dokonalé! Určitě bych je doporučila ostatním maminkám. Sací část je vyrobena z pružného silikonu, který je příjemný na dotek, zároveň však i dostatečně pevný. Miminko ho hned tak neprokousne. Tento materiál mi připadá také velmi trvanlivý. Jinak ta část dudlíku, která vyčnívá z pusinky dítěte, je vyrobena z plastu bez použití škodlivých látek. My zvolili šidítka prodávaná po 2 ks, na internetu jsou k sehnání zhruba za 100,- za 2 ks, což mi přišlo velmi výhodné. Jsou to tedy dudlíčky, které jsou inspirované lahvičkami od Tommee Tippee, mají i stejné logo – C2N – closer to nature. Tyto dudlíčky jsou tvarované tak, aby vyhověly současným požadavkům dětských lékařů a zubařů. Mají tedy ortodontické a velmi pružné silikonové savičky, navíc nebrání cirkulaci vzduchu kolem úst, tím pádem se ani nemůže kolem pusinky dítěte tvořit nějaká vyrážka.

Pokud byste tedy chtěli vyzkoušet nějaký nový dudlíček pro svoje dítko, určitě doporučuji ten od Tommee Tippee. Na první pohled je velmi kvalitní, dobře udělaný, splňuje i přísné požadavky zubních lékařů. Opravdu je lepší, pokud má dítě dudlík, než když si cucá paleček. Dudlík můžete po čase dítěti vzít, avšak palec mu neodpářete.