Dlouho jsem řešila, jestli pořizovat do kočárku vůbec nějaké klasické peřinky či nikoli. Nakonec jsem zvolila určitý kompromis, sice jsem nekoupila žádné takové to krajkové bílé plymo, ale vybrala jsem soupravu do kočárku od Emitexu.

Koupila jsem Soupravu do kočárku – s výplní a výšivkou světle oranžovou. Tento výrobek od Emitexu je velmi kvalitní, stejně jako jiné výrobky této značky. Jedná se o polštářek a dečku. Děti by sice v maminkovském věku na polštářku spát neměly, a to ani v kočárku, ale je možné polštářek použít jako dekoraci za hlavičku miminka. My máme v korbičce za hlavičkou miminka vyobrazené takové ty varovné nápisy, co by se s kočárkem dělat nemělo a mělo, tak jsme je aspoň tímto malým tenkým polštářkem překryli. Korbička hlubokého kočárku získá rázem útulnější vzhled.

Souprava obsahuje deku o velikosti 70 cm x 80 cm a polštářek o velikosti 25 cm x 35 cm. Souprava je z jedné strany fleecová (microfleece s antipilingovou úpravou ze 100% polyesteru), z druhé strany pak bavlněná (100% bavlna), výplň tvoří 100% polyesterové vlákno. Tato souprava se vyznačuje velmi dobrou termoregulací, je prodyšná, vhodná i pro nejmenší miminka s citlivou pokožkou. Je hypoalergenní. Můžete ji prát v pračce při 30 stupních Celsia.

Taková souprava má řadu výhod a využití. Polštářek můžete nechat za hlavičkou dítěte stále, i jen tak na ozdobu, kočárek tak bude opravdu daleko útulnější. Deku pak můžete využít třeba v létě nebo v teplém jaře samostatně přehozenou přes miminko, v sychravějším počasí ji můžete přehodit přes miminko v zavinovačce, v zimě i přes miminko ve fusaku, kdy pak celý ten svůj poklad pak ještě zafixujete slídou od kočárku nebo třeba pláštěnkou. Deku můžete využít ale také jako přebalovací podložku na návštěvách, případně s ní můžete přikrýt i dítko v autosedačce nebo v postýlce. Deka je dostatečně hřejivá, na druhou stranu ale také prodyšná. Díky skvělým termoregulačním vlastnostem jsou ostatně textilní výrobky od Emitexu již dlouho vyhlášené.

Další výhodou je určitě i to, že po vyprání máte soupravu do kočárku brzy suchou. Nám to doma uschne za noc. Odpadá tak tedy nutnost pořizovat třeba dvě soupravy. Vystačíte si s jednou, kterou navíc můžete použít i třeba v budoucnu pro druhé dítě. Je to jeden z výrobků, který se neokouká, navíc je kvalitní, něco vydrží. Soupravu můžete prát znovu a znovu, a pokud použijete šetrné prací prostředky i vhodný prací program, pořád bude krásná a nadále využitelná.