Emitex, známá značka dětských a kojeneckých potřeb (pláštěnek, fusaků, zavinovaček apod.), začal prodávat tzv. spací vaky. Jedná se o variantu na známé spací pytle.

Spací pytle u malých dětí a miminek používáme kvůli tomu, aby jim nebyla v noci zima. Přece jen, děti se rády odkopávají, pak na ně táhne, pokud nejsou dostatečně oblečené, mohou se pak častěji budit zimou, případně i nastydnout. Spací pytel tedy používá u svých dětí nejeden současný rodič. Někdy mohou být spací pytle příliš teplé, nebo je třeba děti nemají rády. V tom případě můžete zkusit právě tzv. spací vak.
Emitex spací vak bavlnaSpací vak od Emitexu je k dostání ve dvou variantách. Buď si můžete pořídit spací vak bavlněný, nebo můžete vsadit na spací vak z materiálu froté bambus.

Bavlněný spací vak se vyrábí v mnoha barevných variantách, můžete zvolit jen v barvě nebo s potiskem květin. Pak tedy vybíráte třeba béžový, bílý, růžový, světle modrý, žlutý, nebo také aqua květiny, černobílé květiny, fuchsie květiny apod. Určitě si tedy vyberete, nezáleží, zda máte doma holčičku nebo chlapečka.

Spací vak bavlna od Emitexu je vhodný pro děti od narození zhruba do 8 měsíců. Vak udržuje nožičky dítěte vždy v teple, nemusíte používat dupačky. Vystačí vám na několik dětských velikostí. Má rozměry 60 cm x 40 cm, má pružný pas, je zhotovený ze 2 vrstev látky. Vak je ze 100% bavlny, pas potom obsahuje 96,5 % bavlny a 3,5 = elastanu. Pytel můžete prát v pračce i na 60 stupňů celsia. Je dostatečně široký, můžete ho tedy používat i v případě, kdy používáte látkové pleny nebo kdy máte nařízeno tzv. široké balení. Vak můžete používat v různých kombinacích s kojeneckým oblečením, podle toho, jak máte zrovna v místnosti teplo nebo zimu. Můžete dát dítko do overalu a na overal pak natáhnout do pasu ten spací vak, ale můžete dát dítě jen do body, doplnit třeba ponožkami, nebo v létě i bez nich, navléknout spací vak a hotovo. Když je v místnosti více zima, můžete přes spací vak přehodit ještě deku nebo jinou přikrývku.

Spací vak froté bambus má podobné parametry jako spací vak bavlna. Také je určen do 8 měsíců, také má rozměr 60 cm x 40 cm. Bambus je navíc antibakteriální, antialergický, antistatický, dobře saje pot i odvádí vlhkost, má skvělé termoizolační schopnosti. Navíc je velmi příjemný na dotek. Spací vak bambus pak obsahuje 84 % bambusu a 16 % polyesterového hedvábí, pas potom 96,5 % bavlny a 3,5 % elastanu. Tento vak můžete také prát v pračce na 60 stupňů Celsia.

Záleží tedy především na podmínkách, v jakých se vaše miminko nachází. Podle toho pak zvolíte ten nejvhodnější spací vak. Vyzkoušet ho můžete i u miminek, která odmítají klasické spací pytle. Stává se totiž, že ty pytle odmítají kvůli tomu, že jim vadí ta látka navíc na hrudníčku a ramenou. Spací vak by jim pak mohl vyhovovat lépe. Se spacím vakem máme ty nejlepší zkušenosti, takže určitě doporučuji.

Nicol, Pelhřimov