S televizním pytlem se již možná někdo setkal. Pro někoho se stal neocenitelným pomocníkem v čase nejrůznějších nemocí, pro jiného zase každodenní záležitostí.

O co jde?

Jedná se o speciální deku, kterou lze pomocí důmyslného systému zapnout tak, že vznikne takový pytel, do kterého si vlezete, zapnete ho a můžete se v klidu a v pohodlí dívat třeba na televizi. Takový pytel vás totiž opravdu zahřeje. Nemusíte se v něm však pouze dívat na televizi, můžete také plést, háčkovat, číst si, hrát společenské stolní hry apod.

Z čeho je vyroben?

Televizní pytel může být například ze směsi akrylu, bavlny a polyesteru. Takováto směs má tu výhodu, že poměrně rychle schne. Po vyprání máte tedy pytel brzy připravený k dalšímu používání. Navíc je velmi měkký, příjemný na dotek a poddajný. U této směsi materiálu se doporučuje prát na 30 nebo 40 stupňů Celsia, dle požadavků od výrobce.

Jak pytel zapnout?

Pytel se zapíná jednoduše. Zapínání bývá tvořeno kombinací patentů a zipů. Pomocí patentů můžete pytel zapnout třeba dole, tak vám nebude táhnout na nohy. Pomocí zipu zas na sobě pytel zapnete tak, jak kdybyste zapínali dlouhý kabát.

Jak je pytel velký?

Nejčastěji se prodávají pytle o velikosti 150 cm x 180 cm. Jedná se tedy o dostatečnou velikost i pro jejich silnější majitele.

Kam v pytli, kam s pytlem?

Pytel můžeme využít u televize, ale také při četbě knih, při povídání s partnerem apod. Můžeme ho však použít i rozložený. V rozloženém stavu nám může sloužit jako velká hrací deka pro dítě nebo jako přikrývka pro dospělého člověka. Vejdou se pod něho i dva lidé, je-li to potřeba.

Může být pytel hezký?

Hezký být samozřejmě může. Nejedná se jen o praktický výrobek, ale také o výrobek, který může plnit i funkci estetickou. Stačí si jen vybrat z mnoha barevných a vzorových provedení, která jsou na trhu v současné době k dispozici. Pytel tak můžete vybírat i podle interiéru, podle své vlastní vizáže apod.

A na závěr…

Pytel se hodí pro všechny, a nemusí jít zrovna o postarší babičky, které jsou věčně zmrzlé a nedovedou se samy zahřát. Naopak, pytel mohou využít všechny věkové skupiny, a také obě pohlaví. Nikde není dáno, že se jedná o výrobek jen pro dámy, i muž se někdy potřebuje zahřát. Stačí jen vybrat takový, ve kterém se bude daný jedinec cítit dobře.