Určitě se dříve či později ocitnete v situaci, kdy budete muset speciální dětskou stravu pro svého miláčka někam převézt či přenést. Nejčastěji se s tím setkají maminky, které již dítko nekojí, nebo kojí jen částečně, a které potřebují společně s děťátkem vyrazit na výlet či na návštěvu i s jeho stravou či s umělou mléčnou výživou.

K přenosu lahviček nám slouží různé termoobaly na lahve. Jsou vhodné jak na zimu, tak i na léto. Jejich úkolem je udržet nápoj v požadovaném stavu – v létě třeba chladný nápoj udržet déle chladný a v zimě zase teplý nápoj déle teplý.
Aladdin dětský svačinový termobox BENTONa klasické lahvičky můžete využít třeba Thermoobal na láhev Thermobaby, který je klasického kulatého podouhlého tvaru vhodného pro jednu lahvičku, se zapínáním na zip a s možností uchycení třeba ke kočárku, k přebalovací tašce apod. Udrží nápoj déle takový, jaký ho chceme mít. Podobné termoobaly můžete zakoupit i třeba v DM drogerii nebo v drogerii Rossmann. Můžete si vybírat z různých barevných motivů, prostě si vybrat tak, aby se vám co nejlépe hodil k vaší dětské výbavičce.

Výhodné je pak balení Tommee Tippee termoizolačních obalů na lahve C2N, které obsahuje rovnou 2 kusy. Hodí se nejlépe na lahvičky této značky.

Zajímavý je také Sunshine Kids termoobal Cool It 2, který je určen rovnou na 2 lahvičky současně. Hodí se na většinu lahviček i různých hrnečků s pítky pro starší děti. Na jedné straně má také prostornou kapsu a na druhé straně pak velkou kapsu na zip. Je tedy velmi praktický. Můžete ho uchytit ke kočárku, je voděodolný.

Zajímavá je také Farlin kojenecká termoláhev s kelímkem. Jedná se o výrobek vhodný pro děti tak od 9 měsíců. Jeho výhodou je dvojitý plášť s výborným termoefektem, kdy nápoj vydrží teplý až 2 hodiny. Lze ji používat jak s dudlíkem, tak i bez něho, může tak z této lahve pít celá rodina.
Canpol babies termoobal kontinentyMně osobně se velmi zamlouvá Babymoov jídelní batoh Free Hand. Jedná se o praktický batůžek vhodný k uchovávání kojenecké stravy. Můžeme ho použít i jako dětský batůžek. Venku má 2 kapsy – na zip a na magnet, spodní část je možné pomocí zipu odepnout a vyjmout tak třeba přesnídávku. Celá taška je izotermická, má výborné termoizolační vlastnosti. Navíc se přikládá ještě praktický bryndák ve stejném stylu, jako je taška.

Vidíme, že možností máme vícero. Je jedno, jestli se rozhodneme pro klasický termoobal na lahve nebo pro něco speciálního. Myslím si, že vždycky budeme spokojeni. Hlavním cílem je uchovat potravu déle v požadovaném stavu, a to splňují opravdu všechny výrobky. Jen některé mají ještě další vychytávky navíc. Všechny výše zmíněné osobně doporučuji.

Lenka P., Praha