Když jsem se poohlížela po přebalovacích pultech, měla jsem jednu zásadní podmínku. Mělo se jednat o pult, který bude co možná nejkompaktnější, který tedy zabere co možná nejméně prostoru. Takový pult jsem našla, jmenuje se Wanda, je od firmy Geuther a přijde mi jako skvělá vychytávka pro rodiče, kteří nemají v bytě zrovna mnoho přebytečného prostoru.

Závěsný přebalovací pult Wanda jednoduše visí na zdi. Když je zavřený, poslouží dobře i jako tabule, na kterou si můžete křídou psát nákupní seznam, vzkazy pro manžela a další členy rodiny, případně si tam jen nakreslit nějaký pěkný obrázek. Tabuli mohou využít i starší sourozenci vašeho miminka, mohou ji tedy používat i jako svoji vlastní hračku.
Geuther Wanda přebalovací stůl závěsný s přebalovací podložkou 2014Když potom pult vyklopíte, získáte tak regulérní prostorný přebalovací prostor, který velmi dobře splní svůj účel. Ve vaší optimální výšce jednoduše a pohodlně přebalíte své miminko. Pult můžete zavěsit totiž tak vysoko či nízko, jak to bude vyhovovat právě vaší postavě. U některých klasických stolních pultů se může stát, že vám jejich výška nebude vyhovovat, pak budete muset třeba uříznout nohy, tady se to nestane, pult jednoduše upevníte v takové výšce, která bude pro vaše záda optimální.

Tento přebalovací pult navíc obsahuje i praktickou skříňku s dvěma policemi za hlavou přebalovaného dítěte, kam můžete umístit předměty nutné k přebalení, například mast proti opruzeninám, vlhčené ubrousky, několik plenek. To důležité pak máte vždy po ruce, a navíc, pokud přebalovací pult zavřete, jeho obsah zůstane skrytý před zraky veřejnosti (třeba návštěv). Takový pult se vám a nikomu jinému prostě nikdy nepřiplete do cesty.

Rozměry pultu v rozloženém stavu jsou 58 cm x 66 cm x 79 cm a složený pak má rozměry 58 cm x 79 cm x 24 cm. Dodává se v provedení přírodním nebo bílém, záleží tedy jen na vás, jaký zvolíte podle vlastního interiéru.

Mnoho rodičů váhá, jestli si přebalovací pult vůbec pořídit. Osobně si však myslím, že přebalovací pult je vždycky dobrá věc. Na začátku budete své miminko přebalovat i osmkrát nebo desetkrát denně. Jen se zamyslete, jak moc budou vaše záda trpět, pokud se budete třeba 10krát za den na 15 minut sklánět nad miminkem položeným na nízké pohovce či posteli. Přebalovací pult je prostě dobrá věc. Někdy ho však rodiče nepořídí kvůli jeho velikosti a nepraktičnosti. U přebalovacího pultu Wanda však vidíte, že pult může být jak účelný, tak i praktický, navíc by se dalo říct, že i skoro neviditelný. Řekla bych, že závěsné přebalovací pulty jsou skutečnou revolucí v přebalování, a to především pro ty, kteří bydlí v malých bytech. Rozhodně stojí za vyzkoušení.

Jitka S.,  České Budějovice