Co je to i-Size?

I-Size je nová evropská norma pro autosedačky, označená ECE R129, která vstoupila v účinnost 9. července 2013. Stávající normy ECE R44 ale stále zůstávají v platnosti (datum jejich zrušení by mělo být stanoveno v následujících letech) a je možné dle nich autosedačky dále vyrábět a prodávat, jsou stále velmi bezpečné. Cílem ale je, aby nové autosedačky byly vyráběny dle i-Size normy - nově vyráběné automobily mají mít sedadla připravena pro umístění i-Size autosedaček.

Obecně má i-Size 5 hlavních zásad :

  1. Podporuje použití připojení Isofix – se zaměřením na snížení rizika špatné instalace.
  2. Děti do 15 měsíců věku musí cestovat v autosedačkách proti směru jízdy.
  3. Zahrnuje nové testování při bočním nárazu a používání nových testovacích figurín série Q s více senzory.
  4. Bude využívat systém, založený na výšce dítěte, který napomáhá koncovému zákazníkovi lépe porozumět správné velikosti autosedačky pro jeho dítě.
  5. Zároveň je také navrženo, aby byly všechny certifikované i-Size automobily kompatibilní se všemi i-Size autosedačkami.


JAKÝ POSTOJ K TOMU MÁ CYBEX ?

Inženýři ze společnosti CYBEX „v zákulisí“ spolupracují s ostatními hlavními značkami a automobilovými organizacemi a pomáhají vyvíjet tyto nové standardy. Jako vedoucí značka v oblasti dětské bezpečnosti, CYBEX podporuje a vítá jakékoliv standardy, které zvyšují bezpečnost dětí. CYBEX zcela podporuje i-Size, jelikož ISOFIX, ochrana při bočním nárazu a pozice proti směru jízdy do 15 měsíců již jsou v jádru přesvědčení naší firmy a řídíme se podle něj při vývoji jakýchkoli nových autosedaček.

JSOU I-SIZE AUTOSEDAČKY BEZPEČNĚJŠÍ NEŽ SOUČASNÉ R44 AUTOSEDAČKY?

To závisí na značce a modelu autosedačky. Ve společnosti CYBEX jsme se vždy snažili jít za požadované standardy a zajistit tak nejvyšší úroveň bezpečí, především v oblastech jako je například testování bočního nárazu a ostatní klíčové vývoje. Díky podpoře užívání připojení ISOFIX a jasnému označení podle výšky dítěte, lze snížit riziko špatného použití a proto podporujeme přesun k i-Size v průběhu následujích let.

MUSÍM SI POŘÍDIT AUTOSEDAČKU SE STANDARDEM I-SIZE A PŘESTAT POUŽÍVAT TU SE STANDARDEM R44?

  • Ne – současný zákonný standard ECE R44 bude platit souběžně s i-Size cca do roku 2018.
  • Neexistuje žádný zákon či nařízení, přikazující konečnému zákazníkovi vyměnit jeho současnou autosedačku za i-Size autosedačku.
  • Všechny v současnosti prodávané CYBEX autosedačky splňují nejvyšší bezpečnostní předpisy a všechny důležité zákonné standardy a lze je nadále bezpečně používat.

MEZINÁRODNÍ TESTOVACÍ INSTITUTY O BEZPEČNOSTNÍCH PULTECH

Nespočet testů, provedených hlavními mezinárodními automobilovými nebo spotřebitelskými organizacemi dokázal, že nejbezpečnější způsoby přepravy jsou autosedačky proti směru jízdy, následované bezpečnostními pulty.

Autosedačky s bezpečnostními pulty pravidelně obdržely nejlepší výsledky v testech, provedených hlavními nezávislými evropskými spotřebitelskými organizacemi, jako je německý “Stiftung Warentest”, britský “Which Magazine”, francouzský “que choisir”, nizozemské “ANWB” a největší evropská motoristická organizace, německý “ADAC”.

Ve výsledcích testů organizace Warentest z let 2007 – 2012, jsou 3 nejlepší autosedačky ve skupině 1 (cca 9 měsíců – 4 roky) autosedačkami s bezpečnostním pultem. V kombinované skupině 1/2/3 (cca 9 měsíců – 12 let) je převaha bezpečnostních pultů ještě vyšší: 9 z 10 nejlepších autosedaček je s technologií bezpečnostního pultu.

Stiftung Warentest a ADAC vloni poprvé ocenili autosedačku ve skupině 1, v kategorii “bezpečnost při nehodě”, nejlepší známkou “very good”. Byla jí autosedačka s bezpečnostním pultem CYBEX Juno-fix. (Stiftung Warentest, test 6/2012)

U běžných autosedaček se systémem pásů je mnoho hlášení, statistik a studií o těžkých nebo smrtelných zraněních, především v oblasti hlavy a krku. Čelní srážka je často spojována s vysokými rychlostmi, při kterých je dítě vystaveno enormním silám. Věříme, že bezpečnostní pult CYBEX má nad systémem pásů spoustu výhod. Simulované čelní nárazy ukázaly, že ve srovnání s bezpečnostním pultem je kritická oblast krku, při použití systému pásů, vystavena znatelně vyšší síle.

Hlavní nezávislé organizace nadále oceňují technologii bezpečnostího pultu nejen od společnosti CYBEX těmi nejvyššími bezpečnostními hodnoceními v průmyslu.

 

zdroj: www.cybex-online.com

Hledaný text:
Katalog zboží
Akční zboží
Novinky
Články
Informace
Přihlášení
Jméno:
Heslo:
 
Partneři
Heureka garance ceny
Kočárky : Kočárky ABC Design, Kočárky Peg Pérego, Kočárky Hauck, Kočárky Hauck- Disney, Kočárky I´Coo, Kočárky Chicco, Kočárky Scarlett, Kočárky Emitex, Kočárky Vydeko, Kočárky Maxi-Cosi, Kočárky CAM, Kočárky Neonato, Kočárky Canpol babies, Kočárky Graco, Kočárky Patron, Kočárky Jané, Kočárky Babypoint, Kočárky X-lander, Kočárky Delti, Kočárky Coneco, Kočárky Britax Römer , Kočárky Roan, Kočárky Babyvak, Kočárky Implast, Kočárky Inglesina, Kočárky Bébécar, Kočárky Taf Toys, Kočárky Chipolino, Kočárky Quinny, Kočárky BabyDan, Kočárky Mutsy, Kočárky Bébé Confort, Kočárky Zopa, Kočárky Kiddy, Kočárky Eisbärchen, Kočárky Cybex, Kočárky Zekiwa, Kočárky Freeline, Kočárky Moon, Kočárky Babymoov, Kočárky Red Castle, Kočárky Sunshine Kids, Kočárky Adbor, Kočárky Casualplay, Kočárky Esprit - Hauck, Kočárky Baby Welt, Kočárky Pierre Cardin, Kočárky EL-JOT, Kočárky 4Baby, Kočárky Pikolo, Kočárky Baby Design, Kočárky Coletto, Kočárky Tako, Kočárky ARO, Kočárky Baby Smile, Kočárky Bébé-Jou, Kočárky Fisher-Price, Kočárky Baby2Go, Kočárky Hartan, Kočárky Comfort line, Kočárky NewBuddy, Kočárky DorJan, Kočárky EasyGo, Kočárky Dooky, Kočárky Munchkin, Kočárky Valco baby, Kočárky Glimmis, Kočárky Elodie Details, Kočárky JJ Cole, Kočárky TFK, Kočárky Camarelo, Kočárky Jack-Pol, Kočárky Espiro, Kočárky Diono, Kočárky Bertoni/Lorelli , Kočárky Clippasafe, Kočárky BE Cool, Kočárky Skip Hop, Kočárky Gmini, Kočárky Combi, Kočárky 4MOMS, Kočárky Firkon, Kočárky Honey Bunny, Kočárky Piccolo Bambino , Kočárky Mountain Buggy, Kočárky Bomiko, Kočárky JEDO, Kočárky Navington, Kočárky Recaro, Kočárky Monza, Kočárky ickle bubba, Kočárky Mamas & Papas, Kočárky Silver Cross, Kočárky Vispa, Kočárky Junama, Kočárky Bohemia Růžový panter, Kočárky Baby Jogger, Kočárky Adamex, Kočárky Bebetto, Kočárky Quatro, Kočárky Koo-di, Kočárky Kalencom, Kočárky Venicci, Kočárky BabyGo, Kočárky Buggygear, Kočárky Diago, Kočárky Little Tikes, Kočárky Petite&Mars, Kočárky Tomi, Kočárky Joie, Kočárky Depemo, Kočárky BamBam, Kočárky gb, Kočárky Zuma Kids, Kočárky Britax BOB, Kočárky Bexa, Kočárky Expander, Kočárky Bo Jungle, Kočárky Nuna, Kočárky Gesslein, Kočárky Mima, Kočárky Knorr-Baby, Kočárky Copito, Kočárky Koelstra, Kočárky Euro-Cart, Kočárky Noordi, Kočárky Baby Monsters, Kočárky Topmark, Kočárky Bomimi,

Slune-cz.cz © 2008 Všechna práva vyhrazena

TOPlist TOPlist
Doprava zdarma