0,- Kč 0 ks zboží Košík je prázdný
CZK / EUR

Monitor dechu Respisense Data + ZDARMA náhradní baterie

Základní popis
Respisense Data má všechny výhody produktu Respisense a navíc umožňuje nahrávání dýchání dítěte a jeho pozdější prohlížení. Informace získané z běžné paměťové karty lze nahrát přes internet, kde budou zdarma přeměny do grafického znázornění pro analýzu. Použití funkce záznamu dat vyžaduje osobní počítač, čtečku Micro SD karet, připojení k internetu a e-mailový účet. Monitor dechu je zařízení pro hlídání dechu novorozenců a používá se jako prevence proti syndromu náhlého umrtí novorozenců, označovaného jako SIDS. Tato zařízení jsou nejčastěji vyráběny jako podložky, což značně omezuje jejich praktické využití a jejich používaní sebou nese řadu nevýhod. Vzhledem k těmto skutečnostem byl vyvinut výrobek, který se vyznačuje velkou mobilitou a bezpečností s označením Respisense. Respisense je spolehlivé zařízení použitelné kdekoliv miminko spí. Je vhodný i ve společné posteli se spícími dvojčátky, kdy se matka při nočním kojení nemusí obávat o druhé z dvojčátek, které spí.
Záruka: 24 měsíců Číst více

Bohužel již produkt nenabízíme

Nicméně nemusíte zoufat, určitě si vyberete z naší široké nabídky některý z podobných produktů.

Podrobný popis produktu

Součástí balení je baterie (vložená v přístroji) a náhradní baterie.

Respisense Data má všechny výhody produktu Respisense a navíc umožňuje nahrávání dýchání dítěte a jeho pozdější prohlížení.

Informace získané z běžné paměťové karty lze nahrát přes internet, kde budou zdarma přeměny do grafického znázornění pro analýzu. Použití funkce záznamu dat vyžaduje osobní počítač, čtečku Micro SD karet, připojení k internetu a e-mailový účet.

 

Monitor dechu je zařízení pro hlídání dechu novorozenců a používá se jako prevence proti syndromu náhlého umrtí novorozenců, označovaného jako SIDS.

Tato zařízení jsou nejčastěji vyráběny jako podložky, což značně omezuje jejich praktické využití a jejich používaní sebou nese řadu nevýhod.

Vzhledem k těmto skutečnostem byl vyvinut výrobek, který se vyznačuje velkou mobilitou a bezpečností s označením Respisense.

Respisense je spolehlivé zařízení použitelné kdekoliv miminko spí. Je vhodný i ve společné posteli se spícími dvojčátky, kdy se matka při nočním kojení nemusí obávat o druhé z dvojčátek, které spí. Rozlišuje rytmické dýchání a obvyklý pohyb, když nezaregistruje ani jedno, tak s malými vibracemi zkouší znova nabudit dýchání. Když dýchání ani do 5ti vteřin nezačne, tak se zapne světelná a zvuková signalizace.

Bezpečnostní systém dovoluje velmi jednoduchou a bezpečnou kontrolu. Respisense je bezpečný a přenosný monitor dechu.

Zabudovaný stimulátor umožňuje rodičům, aby si v klidu mohli užívat svobodného pohybu, když miminko v bezpečí spí.

Respisense je na světě první přenosné a bezpečné zařízení na monitorování dechu, které kontroluje a zároveň i aktivně stimuluje dech dítěte.

Je to registrovaný, mnoho cenami oceněný výrobek. Je vyráběn v EU. Má malé rozměry a je lehký, použitelný kdekoliv, kde dítě právě usne. První zvuková signalizace upozorňuje rodiče okamžitě jakmile dýchání vynechá na 20 vteřin.

Zařízení v sobě obsahuje stimulátor dechu, který jemnými vibracemi stimuluje dítě k dýchání, čímž ještě před signalizací umožňuje okamžitý zásah v nejisté době.

Díky inovativnímu řešení není potřeba žádných drátů, pásků, které mohou být pro malé badatele velkým nebezpečím (udušení, uškrcení apod.).

Respisense nepotřebuje žádnou údržbu. Při každém zapnutí proběhne automatická kontrola funkcí. Respisense je doporučen každému dítěti, hlavně u dětí předčasně narozených kvůli syndromu náhlého úmrtí kojenců (SIDS), který je nebezpečný pro dítě zvláště od narození až do 1 roku.

"Protože SIDS může nastat nejenom v postýlce !!!"

Vlastnosti Respisense

Přenosný Respisense monitor pohybu je snadno ovladatelný a funguje prakticky všude tam, kde dítě může spát.

 • Dvojčátka lze nyní bezpečně sledovat a zároveň sdílet dětskou postýlku a matka se nemusí obávat, že její dítě bude ponecháno bez kontroly, když by si náhodou zdřímla při nočním kojení.
 • Respisense je naprosto unikátní v kombinaci jednoduchosti použití a bohatosti funkcí, umí rozlišovat rytmické nebo všeobecné pohyby, stisknutím tlačítka poskytuje zpětnou vazbu, zobrazuje zbývající úroveň nabití baterie, umožňuje výběr citlivosti a poskytuje (volitelně) zpětnou vazbu, což je pro mnoho matek uklidňující.
 • Dobře navržený design doplněn komplexní uživatelskou příručkou poskytuje uživateli zkušenost a eliminuje falešné poplachy, ke kterým mohou být jiné produkty náchylné.

Všechny funkce Respisense

 • Dokonale přenosný miniaturní monitor nabízí ochranu tam, kde dítě může spát.
 • Proaktivní TummyTickle™ hmatový stimulátor jemně pošimrá bříško miminka, pokud se pohyb zastaví na 15 vteřin.
 • Vestavěný alarm se spustí po 20ti vteřinách nečinnosti.
 • Bezpečný, bezúdržbový a eliminuje nebezpečí spojená s kabely nebo elektrickou sítí.
 • Citlivý pro pohyby bříška každého miminka - ideální pro společné spaní dětí.
 • Připojuje se k pásku na plenkách nebo kalhotkách.
 • Doporučeno pro všechny děti, včetně předčasně narozených a vícečetných miminek, během prvního roku života.
 • Statisíce spokojených uživatelů po celém světě.
Úplná bezpečnost:
Základní funkční vlastnosti má podobné jako podložky na hlídaní dechu kojenců, Respisense je však umí využít zcela jinak, v lepší formě a s několika výhodami.

Elektrický proud v Respisensu je snížen na minimum, je použita mikroampérová technologie s velmi malými částicemi, které v malé míře využívají elektrickou energii.

Tímto výrobce nejenže vůči ostatním produktům snížil až o 30% rozměry a o 20% hmotnost, ale i zajistil daleko vyšší bezpečnost, protože nejsou potřeba žádné kabely.

Tím se odlišuje od ostatních produktů, neboť se vyznačuje velkou bezpečností, nemůže způsobit poranění elektrickým proudem. U tradičních produktů se z důvodu špatného připojení zaznamenává množství falešných poplachů.

Největší přednost produktu je především mobilita, tzn. že Respisense je s miminkem všude, i když maminka vyjme miminko z postýlky, Respisense ho dál monitoruje a pozoruje dýchací pohyby.

U konkurenčních produktů typu podložek je nejčastějším problémem noční kojení, kdy matka vyjme dítě z postýlky a zapomene podložku vypnout a spustí se okamžitě alarm – u Respisensu se nemusí obávat, dítě je kdekoliv pod bezpečným dohledem i při kojení i po něm, kdy se nedostane zpět do postýlky.

Respisense má malé rozměry, je lehký (30g) a je v přímém spojení s dítětem. Díky tomu dostali návrháři možnost vyvinout a vmontovat do Respisensu stimulátor dýchání, který má ochranou známkou a jeho výrobní označení je „BUZZ“.

Podstata tohoto jedinečného vývoje je, že v případě, když dítě nedýchá, se spustí podobný vibrační pohyb jako u mobilních telefonů a tím se stimuluje dýchání a dítě se probudí. V případě Respisensu je hlasité zvukové upozornění až na druhém místě.

Speciální umělé hmoty:
Při navrhování Respisensu vývojovými inženýry bylo místo tradičních elektronických komponentů a krystalů použito elektronické umělé hmoty. Materiál, který je používán, je tak citlivý, že by označil i malého pavoučka, kdyby přes něj přešel, ale i tak pevný, že se využívá při zkoumání explozí.
Zvukový signál:
Zvukový signál z Respisensu se dá až 1000x zesílit, ale pro bezpečné snímání dýchání jej postačilo zesílit v menší míře. Tato míra zesílení dává možnost vyloučení vnějších ruchů, které by mohly rušit některé zařízení pro monitorování dechu kojenců. To jsou například takové případy, kdy zařízení chybně zaregistruje resonanci ventilátoru nebo klimatizace. Respisense v podstatě ve svém zesílení vyloučí všechny vnější ruchy a zaměří se pouze na dýchání. Stejný problém je, když v jedné postýlce leží dvojčata nebo dvě děti s podložkou, která neumí rozlišit jednotlivé dítě, ale Respisense je rozpozná, protože je připevněn pomocí klipsu ke každému miminku.

Na výrobu klipsu je použita speciální pevná umělá hmota.

Stimulace dýchání:

Vývojový inženýři zjišťovali na klinikách jak nabudit u dítěte dýchání, když u něj nejsou dýchací pohyby a s překvapením zjistili, že se dítěti polechtá chodidlo a dítě se ani nevzbudí, jen si vydechne a spí dál. Při výzkumu narazili i na takové patenty, které pracovali s elektrošokem, v podstatě malými elektronickými výboji používané při buzení dítěte, ale toto je neadekvátní řešení a většina rodičů jej nepodporuje. Pro Respisense se po zvážení všech výše uvedených faktů zvolilo jako výsledné řešení malý vibrátor používaný i v mobilních telefonech, který miminko jemně pošimrá a navíc je interaktivnější nežli zvukové varování.

Testování:
Vývoj Respisensu trval od roku 2003 do 2005. Výrobek se testoval na mnoha dětech, od předčasně narozeného dítěte ve 26. týdnu těhotenství až do 2 let věku dítěte. Zejména se testovalo nastavení síly vibrace, jaké časové intervaly pro případ alarmu, času mezi vynecháním dechu a začátkem vibrace a také jak silný a jaký tón by měla mít zvuková signalizace.

Mnoho výrobků se dostalo na testování k rodičům a k dětským lékařům, kteří svými zkušenostmi při používání Respisensu pomáhali při konečné verzi modelu více než ve dvouletém testování.

Respisense se testoval také v laboratořích v chování vůči jedovatým látkám, hořlavinám, hoření, vůči vnějším ruchům.

Produkt ve všech testech obstál, dostal označení CE a byl uznán TUV Rheinland Quality Services (www.tuv.com).

Respisense má všechny potřebné patenty a certifikáty, více na www.respisense.com.

 Nevíte si rady?

Miroslava Roháčková Miroslava Roháčková Poslat dotaz
+420 774 169 897 Po - Pá: 9:00 - 17:00
Doprava zdarma Při nákupu nad 1 900,- Kč zdarma
Kamenné prodejny Navštivte nás, rádi Vás uvidíme
Blog Rady a spousta důležitých informací

Chcete se zeptat?

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Články na našem blogu

Obrázek článku

Jak naučit dítě hodiny

Hodiny, hodinky? O hodinky začne dítě jevit zájem vcelku brzy a to z důvodu, že je máte vy – rodiče....
28.12. 2016 Čtěte dále
Obrázek článku

Jak naučit dítě bruslit? Díl I – na ledě (4 roky a více)

Bruslit se dá za každého počasí – od jara do podzimu na kolečkových bruslích, v zimě na ledních bruslích....
7.12. 2016 Čtěte dále
Obrázek článku

Jak dítě naučit hrát si samostatně – metoda „spolu, ale každý sám“

Náš syn od nejútlejšího věku hodně vyžadoval naši pozornost. Nebylo to takové to miminko, které půlku...
23.3. 2017 Čtěte dále
Obrázek článku

Jak naučit dítě barvy

Svět není černobílý. Svět je barevný! Proto je důležité, aby Váš potomek znal barvičky. Již malé děti,...
3.5. 2016 Čtěte dále

Produkt naleznete také v těchto kategoriích

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku